Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Przebarwienia latem – jak się ich pozbyć?

user

18 maja 2021kosmetolog Sara Sendorek

Na Twoim ciele powstały różnej wielkości, brązowe, nieestetyczne plamy? Zastanawiasz się jak się ich pozbyć i szukasz skutecznego sposobu, aby jak najszybciej je usunąć? Jeśli tak, przeczytaj poniższy artykuł, w którym kosmetolog Sara Sendorek wyjaśni, w jaki sposób dochodzi do powstania przebarwień, a także, jak można z nimi walczyć w okresie letnim.

Przebarwienia latem – dlaczego powstają?

Będące niechcianą pamiątką po upalnych dniach, brązowe plamy, to zmora wielu osób. Przebarwienia skóry, bo o nich mowa, to defekt estetyczny, którego źródło tkwi w wielu czynnikach – najczęściej pojawiają się pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońce. Jak do tego dochodzi? Otóż jest to efekt oddziaływania promieni słonecznych na naskórek, podczas którego dochodzi do pobudzenia oraz zakłócenia pracy komórek barwnikowych. Efektem wówczas jest nadmierne wydzielanie melaniny oraz jej nieprawidłowa dystrybucja, która skutkuje gromadzeniem się barwnika na powierzchni skóry i pojawieniem się przebarwień. Warto również pamiętać, że niektóre czynniki tj. poszczególne zioła i leki zwiększają wrażliwość na promieniowanie UV, co przyczynia się do jeszcze szybszego pojawienia się plam na ciele. Wyróżnić możemy również przebarwienia na podłożu hormonalnym, polekowe czy pozapalne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak zadbać o skórę latem?

Przebarwienia latem – jak się ich pozbyć?

Posiadasz skórę ze skłonnością do przebarwień i chcesz rozpocząć kurację pomimo okresu letniego? Korzystasz z zabiegów laserowych, usuwających przebarwienia, ale nie możesz kontynuować ich w lecie? Z pomocą przychodzi MangoLift Collagen Therapy DERMAQUEST®. To innowacyjny peeling enzymatyczno-chemiczny, zawierający egzotyczną kompozycję witamin, kwasów oraz zaawansowanych peptydów, które aktywnie wpływają na naszą skórę. Terapia przeznaczona jest dla skór wrażliwych, skłonnych do powstania przebarwień i teleangiektazji, ze znacznym spadkiem jędrności. Opiera się na wykorzystaniu przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych właściwości magniferyny z mango, która wzmacnia fotoprotekcyjny system skóry w okresie silniejszego nasłonecznienia. Zabieg, dzięki zastosowaniu silnych inhibitorów tyrozynazy, jak: kwas azelainowy [10%], mlekowy [30%], kojowy [5%], fitowy [3%] i felurowy [1%]. Dodatkowo terapia zapewnia intensywne działanie liftingujące, dzięki zastosowaniu maski peptydowo-enzymatycznej z Argireliną[3%], Matrixylem[5%] i papainą.

SPRAWDŹ TAKŻE: Jak zapobiec fotostarzeniu się skóry? 

MangoLift Collagen Therapy DERMAQUEST® – efekty

Kuracja z wykorzystaniem peelingu MangoLift Collagen Therapy daje niemal natychmiastowe rezultaty w postaci silnego nawilżenia, rozjaśnienia przebarwień i poprawy kolorytu skóry. Zabieg dodatkowo wpływa na jędrność oraz elastyczność, czego efektem jest młoda i pozbawiona zmarszczek skóra. W celu uzyskania najlepszych efektów, zaleca się wykonanie serii 6 zabiegów w odstępie 7-10 dni.

Szukasz skutecznej metody usunięcia przebarwień? Jeśli tak, zadzwoń i umów się na pierwszą konsultację w celu omówienia szczegółów terapii MangoLift Collagen Therapy DERMAQUEST®.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę