Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej
- Nie opalaj się co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem – ani na słońcu, ani w solarium. Świeża opalenizna i ciemna karnacja są głównym przeciwwskazaniem do zabiegu – mogłoby dojść do poparzenia i powstania przebarwień lub odbarwień.
- Zrezygnuj z zabiegów, polegających na wyrywaniu włosów (depilacja woskiem, depilatorem, pastą cukrową, pęsetą) na co najmniej miesiąc przed planowaną depilacją laserową. Jeśli niechciane włosy zostaną wyrwane przed zabiegiem, laser do depilacji nie ma możliwości „dojścia” do cebulki włosa i zniszczenia jego macierzy.
- Dzień przed lub w dniu depilacji laserowej musisz dokładnie ogolić ciało na obszarze, który ma zostać poddany depilacji laserowej. Użyj w tym celu zwykłej maszynki do golenia. Dzięki skróceniu włosów laser nie będzie skupiał się na łodydze nad powierzchnią skóry, ale na samym mieszku włosowym. Pozwala to również uniknąć nieprzyjemnych poparzeń skóry. W żadnym wypadku nie usuwaj włosów kremem do depilacji – zawarta w nich chemia rozpuszcza łodygę włosa i może uniemożliwić skuteczną depilację laserową. W przypadku pierwszej wizyty warto zostawić mały fragment nieogolonej skóry, by kosmetolog mógł ocenić typ owłosienia. Kosmetolog przed zabiegiem ogoli pozostawiony fragment włosów.
- W dniu zabiegu nie używaj produktów do pielęgnacji skóry na obszarze, który ma być poddawany depilacji. Dotyczy to wszelkich kosmetyków, takich jak balsamy nawilżające, olejki itp. Nie używaj też antyperspirantów, a perfumy rozpyl na ubraniu, a nie na skórze.
- Odstaw leki i zioła światłouczulające. Dokładną listę środków, które mogą wchodzić w reakcję ze światłem laserowy, przedstawi Ci kosmetolog podczas konsultacji. Specjalista poinformuje Cię również, w jakim czasie po odstawieniu tych leków możesz odbyć pierwszy zabieg depilacji laserowej.
- Skóra w odpowiednim stanie – Przy przystąpieniu do zabiegu skóra nie powinna mieć przerwanej ciągłości naskórka, nie powinna być podrażniona i wysuszona.