Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Jak pozbyć się rozstępów na ramionach?

user

11 lutego 2020Katarzyna Gładkowska

W końcu udało Ci się osiągnąć wymarzoną wagę i sylwetkę, na którą tyle pracowałaś. Cieszyłabyś się jeszcze bardziej gdyby nie te rozstępy na ramionach, które póki co możesz jeszcze ukryć pod długim rękawem. Pewnie zastanawiasz się co mogłabyś jeszcze zrobić, aby się ich pozbyć. Trafiłaś w dobre miejsce, dziś kosmetolog Katarzyna Gładkowska opowie jak pozbyć się rozstępów na ramionach za pomocą zabiegu, przeprowadzanego na platformie laserowej Palomar ICON®.

Czym właściwie są rozstępy?

Rozstępy to białe, pręgowane zmiany w strukturze skóry, które dla niejednej osoby są ogromnym źródłem kompleksów. Zwykle są one wynikiem rozciągnięcia skóry z powodu szybkiego przybrania na wadze, zmian hormonalnych podczas ciąży czy zwiększenia masy mięśniowej. Mogą się one pojawić na brzuchu, piersiach, pośladkach, udach, a także na ramionach.

Co przyczynia się do ich powstania?

Skóra ludzkiego organizmu podczas ciąży, czy gwałtownego przybrania na wadze bardzo mocno się naciąga. Zwyczajnie nie nadąża z odpowiednią produkcją włókien kolagenowych, przez co ulega osłabieniu. Co pociąga za sobą konsekwencje, w postaci pojawiających się rozstępów na ramionach czy brzuchu. Początkowo przypominają one czerwone pęknięcia na skórze, którym towarzyszy uczucie swędzenia i pieczenia, a wraz z upływającym czasem bledną.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wiotka skóra na ramionach – jak się jej pozbyć?

Jak ich uniknąć?

W walce z rozstępami ogromne znaczenie ma kompleksowa pielęgnacja skóry! Odpowiednie nawilżenie poprzez regularne nawadnianie organizmu, stosowanie kosmetyków, dostosowanych do rodzaju skóry, przejście na zbilansowaną dietę, a także kontrolowana aktywność fizyczna z całą pewnością pozwoli Ci uniknąć rozstępów. Jeżeli jednak Ci się to nie udało zawsze możesz skorzystać z zabiegów proponowanych przez medycyną estetyczną.

Rozstępy na ramionach a Palomar ICON®

W krakowskiej Klinice VESUNA jedną z metod, która pozwoli Ci pozbyć się rozstępów na ramionach, jest zabieg przeprowadzany na platformie laserowej Palomar ICON®, przy użyciu głowicy 1540. Ta nowatorska metoda laserowej, nieablacyjnej regeneracji pozwala na przebudowę struktury skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, niezwykle skuteczny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Aby osiągnąć pełne efekty zabiegu, zaleca się jego powtórzenie w kilku seriach. Liczba powtórzeń jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Między każdą sesją należy zachować odpowiedni odstęp czasu.

Pragniesz pozbyć się rozstępów na ramionach za pomocą zabiegu, przeprowadzanym na platformie laserowej Palomar ICON®? Zatem zadzwoń do krakowskiej Kliniki VESUNA i zaplanuj swoją wizytę! Nasi pracownicy dostarczą Ci wszelkich informacji na temat zabiegu, a także odpowiedzą na Twoje pytania.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę