Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Co to jest botox i jak działa?

user

5 sierpnia 2015vesunalifestyle

Powszechnie znany botox (czyli toksyna botulinowa) przestał już być tematem tabu. Wykorzystywany jest od lat w medycynie estetycznej. Pierwotnie był stosowany w okulistyce i neurologii. Teraz służy głównie do zatrzymywania oznak mijającego czasu widocznych na naszej twarzy. Toksyna botulinowa typu A blokuje połączenia mięśniowo-ruchowe w tkankach, co skutkuje rozluźnieniem mięśni, a w konsekwencji wygładzeniem zmarszczek.

Zastosowania botoxu w medycynie estetycznej:

1. Redukcja i usuwanie zmarszczek – wstrzykiwanie preparatu botox pomoże wygładzić skórę wokół oczu, ust, na czole, brodzie, szyi oraz dekolcie

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USUWANIU ZMARSZCZEK BOTOXEM!

2. Leczenie nadpotliwości – nadpotliwość to choroba utrudniająca kontakty towarzyskie oraz służbowe. Ma również wpływ na codzienne funkcjonowanie. Nadpotliwość objawia się wzmożoną produkcją potu przez gruczoły ekrynowe, zwłaszcza na dłoniach, podeszwach stóp, czole i dołach pachwowych. W tym wypadku botox blokuje przepływ impulsu nerwowego docierającego do gruczołów potowych. W następstwie tego nie dochodzi do pobudzenia gruczołów i wytwarzania potu.

3. Leczenie migreny – konsultacja lekarza z pacjentem szczegółowo określa, które mięśnie twarzy i głowy odpowiadają za ból migrenowy. Wstrzykiwany botox blokuje te mięśnie i uniemożliwia przepływ impulsów bólowych do mózgu. Dzięki temu ból migrenowy nie jest odczuwalny.

CZYTAJ TAKŻE – JAK USUNĄĆ DRUGI PODBRÓDEK – POZNAJ SKUTECZNĄ TERAPIĘ THERMITIGHT

Jak działa botox?

Botox w walce ze zmarszczkami

Zmarszczki mimiczne tworzą się na skutek nadmiernej aktywności mięśni twarzy. Włókno nerwowe przekazuje do mięśnia sygnał, który powoduje ich kurczenie się. Wstrzyknięcie botoxu powoduje paraliż mięśni, przez który nie są one w stanie się kurczyć.

Jak działa na nadmierne wydzielanie potu?

Botox działa miejscowo. Wstrzyknięcie preparatu w miejsce, w którym występuje problem nadmiernego pocenia się powoduje blokadę gruczołów potowych.

Botox a migrena

Za migrenowe bóle głowy odpowiedzialne są mięśnie mimiczne. Wstrzyknięcie botoxu do mięśni, które odpowiadają za wywoływanie bólu u danej osoby powoduje zablokowanie zakończeń nerowwych. Zabieg nie jest permamentny, lecz utrzymuje się nawet do pół roku.

 

W Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA wykonujemy zabieg z użyciem preparatu BOTOX® w celu redukcji i usunięcia zmarszczek, w leczeniu nadpotliwości botoksem oraz migreny. Umów się na wizytę!

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę