Chrapanie w trakcie i po ciąży

- 22 września 2017
- Sara Sendorek - kosmetolog
Wiele osób uważa, że chrapanie to problem wyłącznie osób posiadających nadwagę. Nic bardziej mylnego. Ta dysfunkcja może być związana z poważnymi problemami zdrowotnymi. Co więcej zdarza się także, że chrapanie pojawia się u kobiet w ciąży. Dlaczgo tak się dzieje i czy da się wyleczyć chrapanie? Poznaj nasze propozycje.
O chrapaniu słów kilka
Chrapanie może być objawem większego problemu – bezdechu sennego. Nie wolno tego lekceważyć. Chrapanie to nie tylko nieprzyjemny dźwięk, który utrudnia zasypianie, ale również problem zdrowotny. Jako objaw zespołu bezdechu sennego, może ono powodować u chorego uczucie zmęczenia, bóle głowy i problem z koncentracją. Problem dotyka obie płcie i może nasilać się z wiekiem. Główną przyczyną powstawania chrapania są problemy z układem oddychania, które zmniejszają drożność nosa oraz gardła, może być to:
- Skrzywienie przegrody nosowej
- Przerost migdałków
- Problemy z budową języczka
- Przerost nasady języka
- Przerost małżowin nosowych
- Polipy nosa
- Niewłaściwa budowa gardła.
To jednak nie wszystkie przyczyny powstawania chrapania. Do tego problemu może prowadzić również otyłość, nadmierne spożywanie alkoholu i wiek.
Chrapanie w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka
Chrapanie w czasie ciąży najczęściej pojawia się w trzecim trymestrze. Dotyka ono także kobiet, u których nie występował wcześniej ten problem. Chrapanie w ciąży zazwyczaj nie jest groźne i zwykle wynika ze zmian, jakie zachodzą w tym czasie w organizmie kobiety, jednak nie wolno go bagatelizować i należy poinformować o tym lekarza.
Przyczyną pojawienia się chrapania w czasie ciąży często jest nadciśnienie, które może być groźne dla kobiety i dziecka. Może doprowadzić między innymi do porodu przed terminem. Oprócz tego chrapanie powoduje pogorszenie samopoczucia. Chrapiąc nie wysypiamy się, co prowadzi do zmęczenia i ogólnego osłabienia organizmu. Zwykle po urodzeniu dziecka chrapanie mija. Co jednak jeśli dolegliwość dalej nas męczy?
Czy można wyleczyć chrapanie?
Wiele osób stawia na leczenie chrapania domowymi sposobami. Niestety one często zawodzą. Jeśli nie radzisz sobie z redukcją chrapania, zgłoś się po pomoc do specjalisty. Laserowy system NightLase™ pozwala na pozbycie się tego nieprzyjemnego objawu. Zabieg odbywa się z udziałem sprawdzonych laserów FOTONA SPECTRO SP i Dualis SP. Specjaliści dbają przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort pacjentów. Opisywany problem dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zabiegi są naprawdę krótkie i nie wymagają znieczulenia czy dodatkowego przygotowania pacjenta. Dla uzyskania pełnych efektów zaleca się zrealizowanie serii trzech zabiegów w regularnych odstępach czasowych. Leczenie laserowe to świetna alternatywa dla metod chirurgicznych. Efekty metody NightLase™ są widoczne bardzo szybko, a skuteczność leczenia potwierdza aż 80% pacjentów.
CZYTAJ TAKŻE – POZNAJ NASZE METODY LECZENIA CHRAPANIA
Chcesz zdecydować się na laserowe leczenie chrapania? Umów się na wizytę ze specjalistą. Razem ustalicie przyczynę problemu. Zabieg NightLase™ możesz wykonać w Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii „Vesuna” w Krakowie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie internetowej.