fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Leczenie chrapania

Od dłuższego czasu podczas snu męczysz się z uporczywym chrapaniem? Nie wiesz co masz zrobić z tym problemem, a zarówno Ty jak i Twoja druga połówka marzycie o spokojnych, cichych nocach? Problem ten dotyka obie płcie i może nasilać się z wiekiem. Chrapanie zazwyczaj jest pierwszym symptomem bezdechu sennego, którego nie można lekceważyć! Jakie są tego przyczyny chrapania i czy da się skutecznie zwalczyć ten problem? Poznaj najskuteczniejsze propozycje na leczenie chrapania. 

Nie lekceważ chrapania – może być objawem i przyczyną choroby!

Przyczyn chrapania jest stosunkowo wiele. Część z nich związana jest z nieprawidłową budową górnych dróg oddechowych, inne zaś z nawykami związanymi z indywidualnym trybem życia. Głównym podłożem chrapania są problemy z układem oddychania, które zmniejszają drożność nosa oraz gardła. Do podstawowych z nich można zaliczyć:

  • Skrzywienie przegrody nosowej,
  • Przerost migdałków,
  • Wiotkie mięśnie podniebienia,
  • Przerost nasady języka,
  • Przerost małżowin nosowych,
  • Polipy nosa,
  • Niewłaściwa budowa gardła,
  • Otyłość,
  • Spożywanie alkoholu,
  • Palenie papierosów.

Chrapanie często kojarzone jest tylko z dyskomfortem. Osobie chrapiącej wydaje się, że w żaden sposób nie wpływa ono na jego stan zdrowia. Nic bardziej mylnego. Chrapanie może być objawem poważnej dolegliwości – bezdechu sennego. Nie wolno tego lekceważyć! Chrapanie to nie tylko nieprzyjemny dźwięk, który utrudnia zasypianie, ale również problem zdrowotny. Bezdech senny charakteryzuje się powtarzającymi zatrzymaniami lub znacznymi ograniczeniami przepływu powietrza przez drogi oddechowe na poziomie gardła, przy natężonej pracy mięśni oddechowych. Najczęstszym objawem bezdechu sennego jest właśnie chrapanie. Stosunkowo często osoby dotknięte tą chorobą nie zdają sobie sprawy z jej istnienia. Po przebudzeniu skarżą się na bóle głowy, uczucie zmęczenia oraz problemy z koncentracją. Ponadto osoby cierpiące z powodu bezdechu sennego śpią niespokojnie. Podczas snu wiercą się oraz często gwałtownie się wybudzają, aby zaczerpnąć powietrza ustami. Taka forma snu w żaden sposób nie regeneruje organizmu. Niestety, kiedy do płuc nie dociera prawidłowa dawka powietrza wówczas krew nie jest odpowiednio nasycona tlenem. Konsekwencją jest niedotlenienie organizmu. Bezdech może poważnie obciążać układ oddechowy i w konsekwencji prowadzić do zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu. Może także nasilić istniejące już choroby, jak nadciśnienie tętnicze, arytmie serca czy cukrzycę.

Laserowe leczenie chrapania – zalety metody laserowej

W Klinice VESUNA z Krakowa laserowe leczenia chrapania odbywa się innowacyjną metodą NightLase. Zabieg wykonywany jest innowacyjnym urządzeniem medycznym FOTONA SPECTRO SP. Polega na oddziaływaniu wysoką temperaturą na struktury podniebienia miękkiego tj. łuków podniebiennych, języczka, nasady oraz bocznych części języka. Celem jest intensywna stymulacja produkcji włókien kolagenowych. Efekt ten prowadzi do poprawy sprężystości oraz elastyczności tkanek. Metoda NightLase™ jest rekomendowana przez specjalistów oraz pacjentów. Zapewnia bezpieczeństwo, niezwykle skuteczne efekty oraz maksymalny komfort pacjenta. Zabieg nie wymaga znieczulenia, żadnego przygotowania przed jego wykonaniem ani okresu rekonwalescencji – po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych aktywności. W ten prosty sposób możesz pozbyć się nieprzyjemnego problemu chrapania! Skuteczność opisywanej metody została potwierdzona przez szereg badań. Efekty metody NightLase™ są widoczne bardzo szybko, a skuteczność leczenia potwierdza aż 80% pacjentów.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę