BOTOX®, czyli jak radzić sobie z kurzymi łapkami

user

3 listopada 2015vesunalifestyle

Kurze łapki to najbardziej zauważalna oznaka starzenia się skóry u kobiet. Są to zmarszczki mimiczne, które dosięgają każdego człowieka – niektóre osoby obserwują ich powstawanie wcześniej, niektóre później. Oczywiście, dzięki codziennemu dbaniu o cerę – między innymi poprzez nawilżanie okolic oczu – można odsunąć w czasie ten proces. Jak jednak radzić sobie, gdy kurze łapki są już wyraźnie widoczne?

Botox w walce z kurzymi łapkami

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na radzenie sobie ze wspomnianym rodzajem zmarszczek mimicznych jest BOTOX®. Zastosowanie zastrzyku z toksyny botulinowej oddziałuje bezpośrednio na miejsce problemu, gdyż osłabia mięsień okrężny oka odpowiedzialny za powstawanie kurzych łapek. Substancja wprowadzona pod skórę blokuje połączenia mięśni mimicznych z nerwami – dzięki temu działaniu impulsy nerwowe nie docierają do mięśni, a skurcz zostaje powstrzymany.

CZYTAJ TAKŻE – KWAS HIALURONOWY CZY BOTOKS? POZNAJ RÓŻNICE

Bezpieczeństwo

Toksyna botulinowa typu A, inaczej BOTOX®, to oczyszczone białko, które jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, dlatego mogą ją stosować osoby w każdym wieku. Zgłaszając się na zabieg, powinno się pamiętać, że miejsce wykonywania iniekcji ma znaczenie. Do tego celu należy wybrać klinikę z doświadczeniem, w której panują sterylne warunki, a specjaliści mają odpowiednie kompetencje.

Zalety zabiegu:

  • odmłodzona twarz, wyraźnie zrelaksowana i promienna,
  • naturalny wygląd, brak efektu maski,
  • nieinwazyjność.

BOTOX® NA ZMARSZCZKI – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Jeżeli chcesz aby Twoja skóra wokół oczu odzyskała gładki i promienny wygląd, zgłoś się do ekspertów z Kliniki VESUNA oferującej zabiegi botoxu w Krakowie. Odwiedź jedną z naszych Klinik i uzyskaj dodatkowe informacje.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

doctor

Umów wizytę