English
English
Vesuna Klinika Medycyny Estetycznej - Bonarka
Vesuna Klinika Medycyny Estetycznej - Krokus
NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE ORAZ NAJLEPSZA OFERTA W MAŁOPOLSCE !!!

Laserowe obkurczanie pochwy

laserowe leczenie wysilkowego nietrzymania moczu

Korekta miejsc intymnych

Jeszcze jakiś czas temu osoby borykające się z problemem luźnej pochwy mogły rozwiązywać go wyłącznie operacyjnie, co wiązało się z długim okresem rekonwalescencji oraz możliwością wystąpienia powikłań zdrowotnych. Obecnie napięcie tkanek można poprawić za pomocą nowoczesnej metody, jaką jest laserowe obkurczanie pochwy. Zabieg wykonywany jest przy użyciu lasera, dzięki czemu jest nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny.

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) to przypadłość polegająca na nadmiernym rozciągnięciu pochwy w wyniku osłabienia tkanek pochwy i otaczających ją struktur. Dolegliwość ta często dotyczy kobiet po porodzie drogami natury, a wielokrotne ciąże dodatkowo sprzyjają pogorszeniu się VRS. Dosięga również kobiet w okresie menopauzy, co ma związek ze spadkiem poziomu hormonów. Rozluźnienie mięśni dna macicy określane jest przez kobiety, a także przez ich partnerów jako „luźna pochwa”. Utrata elastyczności pochwy ma przełożenie na spadek satysfakcji seksualnej, ponieważ zmniejsza się tarcie podczas stosunku.


obkurczanie-pochwy

problem luźnej pochwy

Rezultat zwiększenia napięcia tkanek można uzyskać przeprowadzając zabieg laserowego obkurczania pochwy. Jest to alternatywa dla metod operacyjnych – całkowicie bezpieczna, nie niosąca ze sobą żadnego ryzyka powikłań. W wyniku zabiegu zwiększa się produkcja włókien kolagenowych, dzięki czemu poprawia się elastyczność i napięcie błony śluzowej pochwy. Efektem jest poprawa doznań w trakcie stosunków seksualnych oraz minimalizacja ryzyka wystąpienia dolegliwości jaką jest wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Na czym polega zabieg laserowego obkurczania pochwy?

Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystany jest laser Er:YAG Fotona Dualis SP. Jego zadaniem jest takie oddziaływanie na ścianki pochwy, aby w wyniku fototermalnej stymulacji nastąpiła odnowa kolagenu, która spowoduje obkurczenie i naprężenie ścian pochwy.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg poleca się kobietom, które borykają się z problemem rozluźnienia pochwy i nie czerpią satysfakcji z życia seksualnego.

Jak przebiega zabieg i jaki jest jego efekt?

Zabieg laserowego obkurczania pochwy polega na stymulacji kolagenu w błonie śluzowej i powięzi wewnątrzmiedniczej za pomocą wiązki lasera. Przy użyciu lasera VSP do kanału pochwy dostarczana jest energia, której zadaniem jest ogrzanie tkanki oraz zawartego w niej kolagenu. Rezultatem podgrzania kolagenu jest jego skurczenie się. W efekcie włókna stają się grubsze i krótsze, dzięki czemu naświetlane tkanki kurczą się i zmniejszają. Krótkotrwałe skurczenie tkanki i kolagenu to początek takich procesów jak remodelowanie kolagenu i neokalegeneza. Leczone tkanki zostają wzbogacone o nowy kolagen, dzięki czemu poprawia się ich napięcie. W ten sposób skutki rozluźnionej pochwy zostają zniwelowane – przestaje być wiotka, staje się elastyczna i odmłodzona. Pochwa staje się ciaśniejsza, co ma wpływ nie tylko na polepszenie doznań seksualnych, ale na ogólną poprawę komfortu i jakości życia.

obkurczanie-pochwy

Czy zabieg trzeba powtarzać?

W większości przypadków w zupełności wystarcza jeden zabieg, jednak jest to uzależnione od stopnia rozciągnięcia tkanek. W przypadku konieczności powtórzenia zabiegu, można wykonać go po upływie miesiąca.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu pacjentki mogą wykonywać wszystkie codzienne czynności. Jedynym ograniczeniem jest konieczność rezygnacji ze stosunków płciowych przez około miesiąc od wykonania zabiegu. W przypadku wystąpienia przesieku surowiczego, należy stosować podpaski do momentu jego ustąpienia.

Kiedy można spodziewać się efektu?

Efekt zaczyna być widoczny po miesiącu od wykonania zabiegu. Średnio utrzymuje się przez około 2 lata, jednak regularne ćwiczenia mięśni Kegla może go znacznie wydłużyć.

obkurczanie-pochwyCzy efekt jest trwały?

Efekt w dużej mierze jest zależny od wieku kobiety. Jeśli zabiegowi poddała się młoda mama, efekt utrzyma się przez lata. Ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek wystąpi w przypadku, kiedy zdecyduje się ona na kolejną ciążę, jednak nie jest to regułą. Często wzmocnienie pochwy w trakcie zabiegu sprawia, że po następnym porodzie, problem ten dotyka kobietę w niewielkim stopniu lub też nie występuje wcale.

Kobietom w okresie menopauzy zaleca się natomiast stosowanie terapii zastępczej, która regulując poziom hormonów wydłuży efekt zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg nie może zostać przeprowadzony, jeśli pacjentka boryka się z infekcjami pochwy. Jego przeprowadzenie jest możliwe dopiero po całkowitym wyleczeniu przypadłości.

Płatnoości na raty - Medi Raty

Ankieta

Zobacz wyniki

Co Cię skłoniło do wizyty w Klinice VESUNA?

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013