English
English
Vesuna Klinika Medycyny Estetycznej - Bonarka
Vesuna Klinika Medycyny Estetycznej - Krokus
NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE ORAZ NAJLEPSZA OFERTA W MAŁOPOLSCE !!!

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

laserowe leczenie wysilkowego nietrzymania moczu

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – IncontiLase™

POZBĄDŹ SIĘ WSTYDLIWEGO PROBLEMU

Nietrzymanie moczu jest wstydliwym problemem, który dotyczy już około 3-5 milionów kobiet w Polsce. Poczucie dyskomfortu wynikającego z niekontrolowanego oddawania moczu często prowadzi do zaburzeń emocjonalnych. Kobiety, wstydząc się swojego problemu, zaczynają ograniczać swoją aktywność zawodową, towarzyską i fizyczną. Jednocześnie narasta w nich poczucie izolacji i odosobnienia. Mimo że nietrzymanie moczu wciąż jest tematem tabu, to jest to problem, którego nie można bagatelizować. Przypadłość ta niesie ze sobą ryzyko występowania najróżniejszych powikłań, w tym zapalenia dróg rodnych, układu moczowego czy wyprysków skóry krocza. Ryzyko schorzeń układu moczowo-płciowego rośnie wraz z wiekiem. U kobiet powyżej trzydziestego roku użycia odsetek może wrastać do 30%, natomiast po pięćdziesiątym roku życia do 60%.

Co to jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu to nieświadome oddawanie moczu, które prowadzi do opróżnienia pęcherza w sposób częściowy lub całkowity. Jednym z najczęstszych objawów przypadłości jest niemożność utrzymania moczu w czasie wykonywanie zwykłych czynności (między innymi kaszel czy też kichnięcie). Dolegliwość bywa szczególnie uciążliwa w godzinach porannych, uniemożliwiając zdążenie do toalety po wstaniu łóżka. Z problemem nietrzymania moczu często borykają się kobiety, które rodziły w sposób naturalny lub są po okresie menopauzy.

laserowe leczenie wysilkowego nietrzymania moczu

Co jest przyczyną problemu?

Wśród przyczyn nietrzymania moczu najczęściej wymienia się osłabione mięśnie dna miednicy oraz rozciągnięcie pochwy. Problemy zazwyczaj nasilają się wraz z upływem lat, ponieważ mięśnie, które są odpowiedzialne za budową dna miednicy ulegają starzeniu – zmniejsza się ich elastyczność, a także siła skurczu.

Na czym polega zabieg?

Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu to nieablacyjne, fototermiczne obkurczanie pochwy za pomocą lasera Er:YAG Fotona. Laser wzmacnia ścianki pochwy oraz obszar powięzi wewnątrzmacicznej i ujścia cewki moczowej. Włókna kolagenowe śluzówki są stymulowane za pomocą wiązki laserowej, dzięki czemu zwiększa się ich ilość i ulegają one wzmocnieniu. Tkanki, które są poddane zabiegowi obkurczają się, co wpływa na zmniejszenie kąta cewki moczowej. To wszystko sprawia, że przywraca się normalna funkcjonalność układu moczowego.

Jak przebiega zabieg i jak się do niego przygotować?

Przednia ściana pochwy i wejście do pochwy zostaje poddana działaniu lasera Fotona Dualis SP Er:YAG co skutkuje dokładnie kontrolowanym, wyłącznie termalnym i nieablacyjnym wpływem na tkankę.

laserowe leczenie wysilkowego nietrzymania moczu

Leczenie IncontiLase™ obejmuje dwie fazy:

Pierwszym etapem przygotowań do zabiegu są konsultacje medyczne, które pozwalają ustalić stopień zaawansowania przypadłości oraz zdefiniować aktualny stan zdrowia. Warunkiem zakwalifikowania pacjentki do zabiegu są prawidłowe badania cytologiczne oraz brak aktywnych infekcji pochwy. Przed zabiegiem pochwa zostaje zdezynfekowana, a następnie delikatnie osuszona. Działaniu lasera Fotona Dualis SP Er:YAG zostaje poddane wejście do pochwy oraz jej przednia ściana. Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu IncontiLase™ można podzielić na dwie fazy. Pierwsza opiera się na naświetlaniu przedniej ściany pochwy za pomocą wziernika laserowego.

laserowe leczenie wysilkowego nietrzymania moczu

Druga faza zabiegu wykonywana jest w obszarze przedsionka i wejścia do pochwy. Wykorzystuje się w tym celu głowicę, która emituje wiązki lasera, stymulując w ten sposób tkanki. Dzięki tym zabiegom istniejące już włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, natomiast pobudzone zostają komórki, które zwiększają produkcje nowych włókien kolagenowych. W ten sposób poprawia się sprężystość ścian pochwy. Ich uniesienie sprawia, że zmienia się kąt nachylenia cewki moczowej.

laserowe leczenie wysilkowego nietrzymania moczu

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać zadowalający efekt?

Ilość zabiegów zależy od stopnia zaawansowania dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu. Zazwyczaj, aby usunąć usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu, wystarczy jeden zabieg. W przypadku zaistnienia takiej potrzeby, można go powtórzyć. Należy jednak pamiętać o zachowaniu trzydziestodniowego odstępu czasowego pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Jaki jest czas trwania zabiegu?

Zabieg średnio trwa około 30 minut.

Czy laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest metodą bezpieczną?

Terapia laserowa IncontiLase™ jest obecnie jedną z najbezpieczniejszych metod leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Pacjentka podczas zabiegu nie odczuwa bólu, a po jego przeprowadzeniu nie musi być poddawana hospitalizacji. Zabieg nie wymaga znieczulenia i jest obecnie uznawany za najmniej inwazyjny i najbardziej dokładny.

Czy istnieją jakieś zalecenia pozabiegowe?

Pacjentka po zabiegu może wrócić do domu i swobodnie wykonywać codzienne czynności. Jedynym ograniczeniem jest brak możliwości utrzymywania stosunków płciowych przez okres miesiąca. W przypadku wystąpienia po zabiegu przesięku surowiczego, zaleca się stosowanie podpasek.

Jak długo trzeba czekać na efekt?

Efekt nie jest widoczny zaraz po wykonaniu zabiegu, ponieważ potrzebny jest czas na przebudowę włókien kolagenowych. Zauważalne efekty pojawiają się po około miesiącu.

Jak długo utrzymuje się efekt?

To ile pacjentka będzie mogła cieszyć się efektem, w dużym stopniu zależy od tego, w jakim wieku się znajduje. W przypadku młodych kobiet jest on zazwyczaj długotrwały i utrzymuje przez wiele lat lub też do kolejnego porodu. Wykonanie zabiegu oraz ćwiczenia mięśni Kegla mogą minimalizować ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek.

U pacjentek, które są już po okresie menopauzy efekt zabiegu będzie trwalszy przy stosowaniu dodatkowej terapii zastępczej.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu wymienia się infekcje pochwy oraz nieprawidłowe wyniki badania cytologicznego. Do zabiegu nie mogą zostać zakwalifikowane pacjentki cierpiące na choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, a także mające problemy z cukrzycą. Wykonanie zabiegu wyklucza także stosowanie niektórych leków, w tym leków na cukrzycę, światłouczulających, przeciwpadaczkowych, czy też obniżających krzepliwość krwi.

Płatnoości na raty - Medi Raty

Ankieta

Zobacz wyniki

Co Cię skłoniło do wizyty w Klinice VESUNA?

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013