Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Rozszerzone pory na policzkach – jak je zmniejszyć?

user

28 maja 2021mgr kosmetolog Emilia Dawiec

Będące powikłaniem po zaburzeniach hormonalnych lub wynikiem skłonności do trądziku, rozszerzone pory, sukcesywnie wpływają na pogorszenie wyglądu naszej twarzy. Jak skutecznie zmniejszyć ich występowanie na policzkach i w jaki sposób pielęgnować skórę, aby uniknąć ich w przyszłości? O tym opowie dziś mgr kosmetolog Emilia Dawiec.

Rozszerzone pory, to coś, co w mniejszym bądź większym stopniu dotyczy każdego z nas. Związane z cerą tłustą, mieszaną lub dojrzałą, charakterystyczne małe wgłębienia w skórze twarzy, to wynik rozszerzenia ujścia gruczołów łojowych, w których nagromadził się nadmiar zanieczyszczeń wraz z sebum odpowiedzialnym za termoregulację oraz odprowadzanie łoju i potu na zewnątrz.

SPRAWDŹ TAKŻE: Błędy w pielęgnacji cery trądzikowej 

Rozszerzone pory na policzkach – jakie są przyczyny?

Występowanie rozszerzonych porów na policzkach uzależnione jest od kilku, często niezwiązanych ze sobą przyczyn, do których należą przede wszystkim:

  • Uwarunkowania genetyczne,
  • Nadprodukcja sebum,
  • Trądzik,
  • Zaburzenia hormonalne,
  • Proces starzenia się skory,
  • Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV,
  • Niewłaściwa pielęgnacja. 

Rozszerzone pory na policzkach – pielęgnacja

W celu zmniejszenia ryzyka powstania rozszerzonych porów, warto zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację skóry, która pozwoli na kompleksowe oczyszczenie naszej twarzy. Podstawą w tym przypadku jest staranny demakijaż, do którego należy użyć płynu micelarnego, żelu antybakteryjnego oraz toniku wyrównującego pH skóry. Kolejnym ważnym elementem domowej pielęgnacji skóry twarzy jest stosowany 2-3 razy w tygodniu peeling – skuteczny sposób na usunięcie martwych komórek, sebum oraz brudu gromadzącego się na powierzchni naszej skóry. Nie zapominaj również o nawilżaniu – ale uwaga, tutaj musisz być bardzo ostrożna, ponieważ zbyt tłusty krem zrobi więcej szkody niż pożytku! Stosuj produkty zawierające w swoim składzie retinoidy, kwas salicylowy lub migdałowy, a także białą glinkę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Manualne a mechaniczne oczyszczanie twarzy – co wybrać?

VIVACE ® – koniec z rozszerzonymi porami!

Martwisz się, że Twoja twarz już nigdy nie będzie gładka oraz pozbawiona widocznych niedoskonałości? Spokojnie, rozszerzone pory to nie wyrok! Wręcz przeciwnie, w bardzo szybki, a przede wszystkim skuteczny sposób możesz je zmniejszyć. A to wszystko dzięki VIVACE ® – nowatorskiej metodzie służącej do poprawy napięcia, gęstości oraz elastyczności skóry.

Jak działa VIVACE ®?

Sekret VIVACE ® tkwi w wykorzystywaniu precyzyjnego mikronakłuwania frakcyjnego wraz z jednoczesnym podgrzewaniem skóry właściwej za pomocą fal radiowych (RF). To świetny metoda na wywołanie w pełni kontrolowanego oraz bezpiecznego szoku termicznego, podczas którego uruchomione zostają procesy regeneracyjne stymulujące produkcję nowego kolagenu. W ten sposób dochodzi do zmniejszenia aktywności gruczołów łojowych, pory zostają zwężone, a skóra staję się wyraźnie napięta oraz jędrna.

Szukasz skutecznego sposobu na rozszerzone pory na policzkach? Jeśli tak, zadzwoń i umów się na pierwszą wizytę w krakowskiej Klinice VESUNA.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę