Plazma w medycynie estetycznej
- 11 października 2018
- Lekarz Dermatolog Agnieszka Drożniak
Technologia plazmowa szturmem zdobyła rynek medycyny estetycznej i całkowicie go odmieniła. Dlaczego? Zabiegi wykorzystujące plazmę medyczną dają porównywalne efekty jak te po przeprowadzonej operacji plastycznej. Jednakże technologia ta jest mało inwazyjna, bez użycia skalpela, ani innego chirurgicznego sprzętu. Dziś lekarz Agnieszka Drożniak opowie nam jak można wykorzystać plazmę w medycynie estetycznej.
Zastosowanie plazmy w medycynie estetycznej
Plazma obok cieczy, gazu oraz materii stałej jest czwartym stanem skupienia. Formą przypomina gaz, jednak jest to zjonizowana materia, która powstała w wyniku wyładowań elektrycznych wzbudzonych cząsteczek naładowanych dodatnio, ujemnie oraz neutralnie. Najczęściej plazmę możemy dostrzec podczas burzy. W trakcie uderzenia piorun wyzwala energię, która wytwarza tzw. kanał plazmowy. Materia ta osiąga temperaturę nawet do 30 tysięcy stopni Celsjusza. Mniej więcej tyle powinniśmy zapamiętać z lekcji fizyki oraz chemii.
Plazma w medycynie estetycznej wykorzystywana jest głównie do odmładzania okolic szczególnie delikatnych i trudno dostępnych. Posiada ona wysoką temperaturę i w trakcie zabiegu działa powierzchownie. Część z jej energii pozwala na szybkie, płytkie uszkodzenie naskórka z jego sublimacją, a kolejna część pobudza syntezę kolagenu i jednocześnie obkurczanie istniejących włókien kolagenu.
Kto może skorzystać z zabiegu?
Zabieg z wykorzystaniem energii plazmy skupia się głównie na obszarach delikatnych takich jak cienka skóra czy trudno dostępnych jak powieka. Przede wszystkim, zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną z użyciem plazmy są wskazane przy:
- Zabiegach Anti-aging,
- Plamach soczewicowatych,
- Rozstępach,
- Bliznach pooperacyjnych,
- Zmianach skórnych (np. brodawki, znamiona, włókniaki),
- Bliznach potrądzikowych,
- Zmarszczkach,
- Bruzdach,
- Korekcie powiek,
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak zadbać o wiotką i cienką skórę?
Innowacyjne urządzenie Plasmage
W Klinice VESUNA opisywane zabiegi przeprowadzamy za pomocą sprzętu medycznego Plasmage. Urządzenie to posiada różne, automatyczne programy, dostosowane do indywidualnych problemów estetycznych. Zabiegi z wykorzystaniem opisywanego urządzenia są bezpieczne, czas trwania pojedynczej sesji to około 30 minut. W trakcie zabiegu urządzenie Plasmage wytwarza bardzo wysoką temperaturę dzięki czemu powstaje tzw. łuk elektryczny. Odpowiada on za zmianę stanu skupienia powietrza z gazu w plazmę. Na obszarze zabiegowym dochodzi do mikrowyładowań i między igłą urządzenia, a skórą pacjenta powstaje plazma. Warto zaznaczyć, że igła nie dotyka bezpośrednio skóry pacjenta. Plazma działa punktowo, nie uszkadza głębszych warstw skóry, ani sąsiadujących tkanek. Po zakończonym zabiegu pacjent może powrócić do swoich dotychczasowych obowiązków i zajęć.
Efekty – czyli czego można się spodziewać
Po zabiegu na danym obszarze może wystąpić obrzęk, który powinien utrzymywać się od 3 do 5 dni. Ponadto mogą pojawić się małe, punktowe strupki, które znikną maksymalnie do 7 dni. Jeżeli chodzi o rezultaty to są one widoczne po ustąpieniu obrzęku. Efekt zabiegu jest długotrwały, najczęściej utrzymuje się ponad 2 lata.
Zastanawiasz się czy zabieg z wykorzystaniem plazmy jest skierowany do Ciebie? Zatem umów się na pierwszą konsultację w Klinice VESUNA. Nasi pracownicy przedstawią Ci ofertę zabiegową dostosowaną do Twoich, indywidualnych potrzeb.