Słyszałaś o peelingu węglowym i zastanawiasz się, czy warto go zastosować? A może chciałbyś poznać jego wpływ na kondycję skóry? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Dziś mgr kosmetolog Aleksandra Rabenda opowie, jakie jest jego działanie oraz kto powinien się zdecydować na ten wzmacniający peeling.
Od kilku lat peelingi zyskały sporą popularność i tym samym stały się łatwo dostępne – możemy je aktualnie znaleźć w każdej drogerii. Pierwotnie rekomendowane jako metoda złuszczania skóry przed opalaniem, z biegiem czasu zyskały również inne zastosowanie. Jakie? Peelingi przede wszystkim fantastycznie sprawdzają się w oczyszczeniu skóry, poprawie jej kolorytu, a także we wsparciu wchłaniania innych kosmetyków. Dzięki nim możemy również przygotować swoją skórę przed bardziej zaawansowanymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dlaczego zima to dobry moment na złuszczanie naskórka?
Jedną z nowości na rynku kosmetycznym jest peeling węglowy, który wykonywany jest za pomocą lasera. W naszej klinice do tego typu terapii wykorzystujemy laser Fotona Spectro SP, którego zadaniem jest przede wszystkim dogłębne oczyszczenie wymagającej cery. Zabieg polega na nałożeniu na skórę rozwodnionego węgla aktywnego, a następnie wykonaniu peelingu laserowego, czyli usunięciu wierzchniej warstwy naskórka poprzez jej odparowanie za pomocą wiązki laserowej.
SPRAWDŹ TAKŻE: Zabiegi dla cery ze wskazaniem peelingu chemicznego
Peeling węglowy przeznaczony jest dla skór tłustych, grubych oraz słabo ukrwionych, w celu skutecznego oczyszczenia oraz dla osób posiadających ziemistą, matową cerę, w celu jej rewitalizacji, rozświetlenia i napięcia. Aby uzyskać najlepszy efekt, zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów raz w miesiącu.
Niestety terapia laserem Fotona Spectro SP nie jest wskazana dla pacjentów, których dotyczy przynajmniej 1 z poniższych przeciwwskazań:
Pragniesz uzyskać efekt oczyszczonej, gładkiej oraz elastycznej skóry? Jeśli tak, zadzwoń i umów się na pierwszą wizytę!