fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Laser FOTONA SPECTRO SP

WYPOSAŻONY W SKANERY F-22 I S-22

Klinika Vesuna jako pierwsza w Polsce wprowadziła do swojej oferty zabiegi systemem laserowym FOTONA SPECTRO SP, wyposażonym w SKANERY F-22 i S-22 do jeszcze bardziej precyzyjnych i efektywnych zabiegów laserowych, który należy do jednych z najbardziej skutecznych urządzeń w walce z problemami skórnymi o różnej etiologii, jak np. usuwanie naczynek, leczenie rumienia, blizn i blizn potrądzikowych, rozstępów, przebarwień, trądziku, laserowe leczenie chrapania lub nadpotliwości. Zastosowanie skanerów w zabiegu umożliwia pełne leczenie rozległych obszarów z niezrównaną precyzją oraz skutecznością.

Technologia FOTONA SPECTRO SP łączy dwa systemy laserowe – Er:Yag oraz Nd:Yag. System Er:Yag (erbowo-yagowy) wykorzystuje falę o długości 2940 nm, która doprowadza do minimalnej ablacji i wywołania głębokiego efektu termicznego, co gwarantuje wysoką skuteczność terapeutyczną.

W Klinice VESUNA z użyciem długości fali Er:Yag wykonujemy następujące zabiegi:

PEELING LASEROWY – TRYB GŁĘBOKI

Zabieg polega na usunięciu wierzchniej warstwy naskórka poprzez jej odparowanie za pomocą wiązki laserowej. Terapia przeznaczona jest dla skór tłustych, grubych oraz słabo ukrwionych, w celu skutecznego oczyszczenia lub dla osób posiadających ziemistą i szarą cerę, z plamami pigmentacyjnymi, w celu jej rewitalizacji, rozświetlenia i napięcia. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów raz w miesiącu.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Laser erbowo-yagowy innowacyjnego systemu FOTONA osiąga rewolucyjne efekty rozjaśnienia przebarwień i wyrównania kolorytu przy minimalnej głębokości penetracji i zredukowanej inwazyjności dla pacjenta. Wiązka laserowa emitowana przez laser erbowo-yagowy FOTONA pochłaniana jest przez chromofor skóry, po czym dochodzi tam do procesu fototermolizy. Melanina, czyli barwnik skumulowany w przebarwieniu, zostaje skoagulowany. Efektem jest likwidacja przebarwień różnego pochodzenia (przebarwienia starcze, posłoneczne, hormonalne, polekowe).

USUWANIE BLIZN I BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

Laser FOTONA SPECTRO SP pozwala na likwidacje blizn, a także modelowanie uszkodzonej tkanki poprzez ablację przerostów tkanki do poziomu skóry zdrowej. Procedura stymuluje skórę do intensywnej regeneracji oraz pozwala ją wyraźnie wygładzić, dzięki efektywnemu usuwaniu występujących nierówności. Laser działa zarówno w sposób wewnętrzny, jak i zewnętrzny. Naszym pacjentom oferujemy najnowocześniejszy system ablacji laserowej. Nierówny naskórek jest likwidowany warstwa po warstwie, dzięki czemu efekt wyrównania jest bardzo precyzyjny. Jednocześnie następuje także kontrolowane termalne uszkodzenie skóry, które prowadzi do remodelingu położonych głębiej struktur.

LIKWIDACJA ROZSTĘPÓW

Podobnie jak w przypadku usuwania blizn i blizn potrądzikowych, do likwidacji rozstępów wykorzystywana jest metoda zimnej ablacji. Nierówności są wyrównywane, a skóra od wewnątrz pobudzona do intensywne regeneracji. Przy pomocy frakcjonującej głowicy mikrokanaliki zamykaja się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych. Laser Er:YAG FOTONA SPECTRO SP osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Laser ten może prowadzić ablację naskórka bądź skóry mikron po mikronie, zapewniając niezrównaną precyzję i kontrolę zabiegową, krótki okres rekonwalescencji oraz komfort pacjenta, a zarazem jego satysfakcję. Jednocześnie FOTONA SPECTRO SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest jednym z najskuteczniejszych laserów na rynku!

Zabiegi wykonywane za pomocą długości fali Nd:Yag:

USUWANIE NACZYNEK

Laser Nd:YAG FOTONA SPECTRO SP umożliwia wnikanie w głęboko położone tkanki. Energia jest dostarczana równomiernie zarówno do małych oraz dużych naczyń. Impuls lasera Nd:YAG umożliwia usuwanie naczynek płytkich, oraz głębokich. Wiązka lasera wpływa głównie na hemoglobinę. Energia wiązki jest pochłaniania przez krew, przez co temperatura naczynia krwionośnego ulega podwyższeniu. Efektem tego jest zniszczenie ściany naczynia, bez wystąpienia ryzyka uszkodzenia naskórka. Dzięki podgrzaniu, czerwone ciałka krwi zostają skoagulowane, a naczynia zostają zamknięte.

LECZENIE RUMIENIA

Rumień naczyniowy z uwagi na specyficzną budowę wymaga innego leczenia i podejścia terapeutycznego niż w przypadku popękanych naczynek. Rumień utworzony jest przez bardzo gęstą sieć włosowatych naczynek, dających optyczny efekt zaczerwienienia skóry. Indywidualne dobranie parametrów w systemie laserowym FOTONA SPECTRO SP pozwala na skuteczne leczenie i usuwanie nawracającego rumienia skóry, poprzez podgrzanie uszkodzonych ścian drobnych naczyń krwionośnych tworzących rozległe zaczerwienienie. Efektem jest wyrównanie kolorytu skóry, wygładzenie i odświeżenie cery oraz redukcja rumienia!

LECZENIE ŚWIEŻYCH BLIZN – SYSTEM PIANO

Tryb Piano to nowoczesna i najskuteczniejsza technologia zawarta w systemie laserowym FOTONA SPECTRO SP, przeznaczona szczególnie do leczenia i usuwania świeżych blizn. Poprzez rozległe impulsy, wywołuje efekt szoku termicznego i przegrzanie tkanek, który skutkuje pobudzeniem uszkodzonych włókien kolagenowych do szybszej i intensywniejszej regeneracji. Zabieg wyraźnie spłyca, rozjaśnia i wygładza powstałe blizny. Terapię można przeprowadzić w krótkim czasie po operacji, urazie czy innych skaleczeniach.

LECZENIE TRĄDZIKU I TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO

Laser FOTONA SPECTRO SP to zdecydowanie jedno z najlepszych i najskuteczniejszych rozwiązań dla osób zmagających się z różnymi typami trądziku. Laserowe leczenie trądziku oraz jego likwidacja jest możliwa dzięki przeciwzapalnym oraz przeciwbakteryjnym właściwościom lasera. Metoda laserowego leczenia trądziku oparta jest na obkurczaniu grudek trądzikowych na powierzchni skóry oraz zabijaniu bakterii w jej głębszych warstwach, co skutkuje złagodzeniem i wyleczeniem obecnych zmian. Zabieg przeciwdziała ewentualnym nawrotom choroby.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Nowotwory
 • Cukrzyca
 • Zaburzenia krzepliwości krwi i leki obniżające krzepliwość krwi
 • Aktywna opryszczka
 • Choroby skóry
 • Łuszczyca, bielactwo
 • Epilepsja
 • Przyjmowanie leków i ziół fotouczulających
 • Świeża opalenizna
 • Stosowanie samoopalaczy
Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę