Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Nietrzymanie moczu u mężczyzn

user

18 stycznia 2021Katarzyna Kasiarz

Uporczywe parcie na pęcherz? A może kilkukrotne wizyty w toalecie, które nie przynoszą ulgi? Jeśli to coś, co nie jest Ci obce, prawdopodobnie zmagasz się z dolegliwością nietrzymania moczu. Jakie są tego przyczyny i jak skutecznie się ich pozbyć? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Czy nietrzymanie moczu to tylko kobieca przypadłość?

Nie, nie i jeszcze raz nie! Mimo iż temat nietrzymania moczu zyskał większą popularność wśród kobiet, bardzo często dotyka także mężczyzn. Jest to zaburzenie, które nie tylko wpływa na nasz codzienny komfort, niesie za sobą również nieprzyjemne konsekwencjeniska satysfakcja z seksu, problemy ze snem, czy obniżenie nastroju, to tylko niektóre z nich.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Neauvia Stimulate Man – wypełniacz stworzony z myślą o mężczyznach 

Nietrzymanie moczu u mężczyzn –  przyczyny

Powodów nietrzymania moczu jest kilka, dlatego warto skrupulatnie przeanalizować nasz tryb życia oraz stan zdrowia, aby skutecznie zdiagnozować to problematyczne schorzenie. Do najczęstszych przyczyn należą:

 • Choroby prostaty – są to przede wszystkim stany zapalane, powiększenie prostaty, a w najgorszym wypadku nowotwór.
 • Komplikacje po przebytych zabiegach – w wyniku niektórych z nich dochodzi do uszkodzenia cewki moczowej, bądź osłabienia mięśni, co w rezultacie powoduje nietrzymanie moczu.
 • Infekcje układu moczowego – nieleczone bardzo często mają wpływ na panowanie nad funkcjonowaniem zwieracza moczowego.
 • Leki moczopędne – powodują częste oddawanie moczu, co może skutkować nietrzymaniem moczu, np. w nocy lub podczas wysiłku.
 • Choroby przewlekłe – w ich skład wchodzą głównie cukrzyca i/lub choroby o charakterze neurologicznym.
 • Nagłe urazy – najczęściej jest to udar mózgu, który warunkuje problemy z prawidłowym oddawaniem moczu.

Leczenie farmakologiczne

Przy leczeniu nietrzymania moczu, w pierwszej kolejności zaleca się skorzystanie z leczenia farmakologicznego. Wówczas stosuje się leki, które w swoim składzie zawierają substancje hamujące aktywność zwieracza takich jak: prazosyna, doksazosyna, terazosyna, tamsulosyna, alfuzosyna.

Leczenie zabiegowe

Aby skutecznie wyeliminować problem nietrzymania moczu, warto sięgnąć po pomoc specjalistów. Naszym pacjentom polecamy zabieg z wykorzystaniem BTL EMSELLA, który z powodzeniem wpływa na zwiększenie aktywności mięśni dna miednicy, co w rezultacie prowadzi do pozbycia się uporczywych dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu. Podczas terapii dochodzi do tysięcy skurczy, które skierowane są bezpośrednio do nerwów obwodowych w obszarze dna miednicy. W ten sposób mięśnie zostają pobudzone do pracy, a to w efekcie eliminuje nieprawidłowe oddawanie moczu.

Czy istnieją przeciwskazania?

Przed podjęciem decyzji o zabiegu, należy upewnić się, czy żadne z poniższych przeciwwskazań nie wykluczają naszego uczestnictwa w leczeniu. Są to:

 • Rozrusznik serca,
 • Niewydolność płuc i niektóre choroby serca,
 • Metalowe implanty w okolicy zabiegowej,
 • Kolczyki oraz inna biżuteria okolic intymnych,
 • Skłonności apopsychiczne oraz zaburzenia psychiczne,
 • Obecność nowotworów.

Szukasz skutecznej metody na wyleczenie nietrzymania moczu? Jeśli tak, zadzwoń i umów się na pierwszą wizytę!

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę