Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Różnice między laserami ablacyjnymi a nieablacyjnymi

user

7 stycznia 2021Katarzyna Kasiarz

Stało się! W końcu dojrzałaś do zabiegu z użyciem lasera, bo Twoja cera jest w fatalnym stanie i pragniesz jej zapewnić optymalną regenerację. Niestety, oferta zabiegowa jest spora, a Ty nie masz pojęcia co różni laser ablacyjny od nieablacyjnego. Spokojnie, w dzisiejszym artykule kosmetolog Katarzyna Kasiarz rozwieje wszelkie wątpliwości.

Laser ablacyjny i nieablacyjny – co je różni?

Laser frakcyjny to jedna z popularniejszych metod, pozwalających na odmłodzenie skóry. Zasadniczo wyróżnia się jego dwa rodzaje – laser ablacyjny i nieablacyjny. Co je różni? Wyjaśniamy.

Laser nieablacyjny

Ten rodzaj lasera frakcyjnego wykorzystywany jest tylko w głębokich warstwach skóry, gwarantując optymalne pobudzenie jej do odnowy. Musicie wiedzieć, że zabieg z wykorzystaniem lasera nieablacyjnego w żaden sposób nie uszkadza powierzchni skóry, nie inicjuje łuszczenia. Tym samym nie wiąże się z okresem rekonwalescencji. Laser nieablacyjny jest wykorzystywany podczas zabiegu redukcji zmarszczek, termoliftingu, redukcji zaczerwienienia skóry, czy usuwania przebarwień.

Laser ablacyjny

Wykorzystuje się go zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz skóry. Za pomocą lasera ablacyjnego w kontrolowany sposób można uszkodzić komórki, tym samym pobudzając je do regeneracji, a także produkcji głównego białka skóry, czyli kolagenu. Przypominamy, że wraz z wiekiem jego ilość w organizmie naturalnie się zmniejsza, przez co skóra traci odpowiednie napięcie, jędrność. Wróćmy jednak do zastosowania lasera ablacyjnego – wykorzystuje się go podczas zabiegów redukujących blizny, blizny potrądzikowe,rozstępy, złuszczających w bardzo intensywny sposób  skórę, a więc działających na wyrównanie jej struktury, czy kolorytu. Jedno jest pewne – laser ablacyjny jest silniejszy od lasera nieblacyjnego, co przekłada się na okres rekonwalescencji. O ile w przypadku lasera nieablacyjnego takiego okresu praktycznie nie ma, to w przypadku lasera ablacyjnego trwa on około tygodnia. W tym czasie skóra jest zwykle zaczerwieniona, na jej powierzchni mogą pojawić się drobne strupki, które z czasem złuszczają się i odpadają, nie pozostawiając żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Palomar ICON – najskuteczniejszy sposób usuwania blizn 

Palomar ICON: jedno urządzenie, szereg możliwości 

W krakowskiej Klinice VESUNA dysponujemy nowatorskim urządzeniem, mianowicie Palomar ICON, który łączy wiele innowacyjnych technologii oraz ultranowoczesnych głowic. Tym samym pozwalając na rozwiązanie szeregu problemów skórnych takich jak: usunięcie przebarwień, rumienia, rozstępów, blizn i wiele więcej. Wróćmy raz jeszcze do głowic urządzenia Palomar ICON. To właśnie głowica 2940 proponuje metodę ablacyjną, wykorzystywaną podczas głębokiego resurfacingu twarzy. Z kolei pozostałe głowice takie jak: 1540, 1064, czy MAX G oferują nieablacyjne zabiegi laserowe.

Chcesz usunąć zmarszczki, a może usunąć przebarwienia? Twoje problemy nie rozwiążą się same. Zadzwoń do krakowskiej Kliniki VESUNA i zapisz się na zabieg. Pracownicy Kliniki przedstawią Ci ofertę zabiegową, dostosowaną do Twoich, indywidualnych potrzeb.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę