Nadpotliwość dłoni – przyczyny i leczenie
- 18 grudnia 2016
- Sara Sendorek - kosmetolog
Nadpotliwość to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Może ona męczyć osoby różnej płci i w różnym wieku. Zdrowy człowiek wydziela około litra potu na dobę, chorzy na hiperhydrozę czyli nadpotliwość nawet dziesięciokrotnie więcej. W tym artykule skupimy się na nadpotliwości dłoni. Poznaj przyczyny i skuteczne metody walki z tą dolegliwością.
Przyczyny nadpotliwość dłoni?
Przyczyn wilgotnych dłoni wskazuje się wiele. Najczęściej są to jednak uwarunkowania genetyczne, nadmierna aktywność jednego z gruczołów potowych, nadczynność tarczycy, choroby nerek, cukrzyca, otyłość. Powodować mogą ją także różne zachowania oraz substancje. Do najbardziej szkodliwych substancji w zakresie nadpotliwości należą:
- kawa
- herbata
- papierosy
- alkohol
- gorące lub pikantne potrawy
Należy spodziewać się pojawienia nadmiernego wydzielania potu w sytuacjach stresujących, podczas chwil lęku, nasilenia emocji.
Leczenie hiperhydrozy
Z nadpotliwością dłoni można spróbować walczyć domowymi sposobami. Warto ograniczyć wyżej wspomniane używki, w tym przede wszystkim kawę, mocną herbatę oraz alkohol. Wskazane jest także szczególne dbanie o higinię. Można również zdecydować się na stosowanie ziół, takich jak chociażby szałwia, czy rumianek. Domowe sposoby często jednak nie gwarantują osiągnięcia zadowalających efektów. Należy wówczas skorzystać z pomocy specjalistów, którzy przeprowadzą zabieg umożliwiający trwałe pozbycie się problemu.
CZYTAJ TAKŻE – DO JAKIEGO LEKARZA ZGŁOSIĆ SIĘ Z NADPOTLIWOŚCIĄ?
Jak sobie radzić z nadpotliwością? boto ® może być rozwiązaniem
Właściwości botou pozwalają na zaprzestanie przewodzenia impulsu w nerwach. To działanie pozwala na wyleczenie nadmiernego wydzielania potu. Substancję należy zastosować na miejsce dotknięte nieprzyjemną dolegliwością. Wskazana metoda jest najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się nadpotliwości. Efekty zabiegu są odczuwalne przez pacjentów już po kilku dniach. Leczenie tym sposobem utrzymuje się kilka miesięcy, gdyż po taki czasie powstają nowe zakończenia nerwowe. Gdy skutki kuracji całkowicie wygasną można powtórzyć zabieg. Szacowany czas powtórzenia zabiegu to 7-12 miesięcy.
boto na nadpotliwość – dowiedz się więcej!
Jeśli chcesz zdecydować się na leczenie nadpodliwości botoem skontaktuj się ze specjalistą w Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Vesuna w Krakowie. Wywiad pozwoli mu wskazać ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Jego zadaniem jest również przygotowanie pacjenta do przeprowadzanych następnie działań. Przygotowania różnią się w zależności o typu stwierdzonej nadpotliwości.