Na czym polega laserowe leczenie trądziku różowatego?
- 17 marca 2020
- Sylwia Kaminska
Początkowo pojawił się tylko rumień, który wiązał się z nieprzyjemnym uczuciem pieczenia i napięcia skóry. Po jakimś czasie zniknął, a Ty znowu byłaś spokojna – niestety tylko na chwilę. Wraz z czasem, rumień został na twarzy na dobre, w towarzystwie rozszerzonych naczynek i krostek. Taki stan rzeczy jest dla Ciebie ogromnym źródłem kompleksów, zastanawiasz się jak możesz to wyleczyć? Spokojnie, mamy dla Ciebie rozwiązanie – laser Discovery Pico. Dziś kosmetolog Sylwia Kamińska opowie na czym polega laserowe leczenie trądziku różowatego.
Co to jest trądzik różowaty?
Trądzik różowaty (łac. Acne Rosacea) to przewlekła, zapalna choroba dotykająca skórę twarzy. W początkowej fazie obejmuje ona środkową część twarzy, na której występuje rumień i rozszerzone naczynia krwionośne. W kolejnej fazie na skórze twarzy pojawiają się grudki i krosty. W skrajnych przypadkach może dojść do przerostu i jednoczesnego zwłóknienia gruczołów łojowych, które mogą prowadzić do powstania przerostu ograniczonego.
Jakie są przyczyny?
Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do powstania i jednoczesnego zaognienia choroby. Przyjmuje się, że trądzik różowaty jest uwarunkowany genetycznie, częściej występuje u osób z jasną karnacją skóry. Na powstanie trądziku różowatego wpływają również zaburzenia hormonalne, naczyniowe, czynniki egzogenne, pokarmowe, psychogenne, atmosferyczne, a także wzmożona aktywność fizyczna, nieodpowiednia pielęgnacja skóry czy stosowanie niektórych leków.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak skutecznie leczyć trądzik?
Pierwsze objawy
Pierwsze objawy trądziku różowatego występują na skórze nosa, kierując się w stronę policzków, podbródka, czoła, a także bocznej powierzchni szyi, dekoltu. Stosunkowo rzadko pojawiają się w fałdach zausznych. Zasadniczo wyróżnia się trzy stadia choroby:
- Rumieniowy – charakteryzuje się wystąpieniem okresowego rumienia na skórze twarzy, któremu towarzyszy uczucie pieczenia, palenia, napięcia skóry. Z czasem rumień pozostaje na skórze twarzy, w towarzystwie licznych, rozszerzonych naczynek,
- Grudkowo-krostkowa – w tej fazie na skórze twarzy oprócz rumienia pojawia się również grudki i krostki, które delikatnie się łuszczą, nie posiadają zaskórników,
- Zmiany przerostowe, naciekowe – występują głównie u mężczyzn w wieku 40-60 lat. Pojawiające się zapalne guzki wykazują tendencję do zlewania się, przerostu oraz włóknienia gruczołów łojowych.
Trądzik różowaty: leczenie laserem
W krakowskiej Klinice VESUNA laserowe leczenie trądziku różowatego przeprowadza się, między innymi na profesjonalnym sprzęcie Discovery Pico. Laser wykorzystuje innowacyjną technologię piko i nanosekundową, w zakresie 1064 nm oraz 532 nm, która sprawia, że laser jest niezwykle skuteczny oraz precyzyjny. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, praktycznie bezbolesny. Aby osiągnąć najbardziej optymalne efekty laserowego leczenia trądziku różowatego zaleca się powtórzenie zabiegu od 4 do 6 razy, między każdą sesją zachowując miesięczny odstęp.
Pragniesz podjąć leczenie trądziku różowatego, za pomocą lasera Discovery Pico? Zatem zadzwoń do krakowskiej Kliniki VESUNA i zaplanuj swoją pierwszą wizytę. Nasi pracownicy dostarczą Ci wszelkich informacji o zabiegu, a także odpowiedzą na Twoje pytania.