Zabiegi dla kobiet po porodzie
- 31 lipca 2023
- mgr kosmetolog Marta Górecka
Ciąża to czas, w którym ciało kobiety ulega dużym zmianom. Wraz z rosnącym brzuchem skóra ulega naciągnięciu, zwiększa się waga i tworzą się obrzęki. Po porodzie ciało zazwyczaj nie wygląda tak, jak by się tego oczekiwało – na brzuchu pojawia się wiotka skóra i rozstępy, a na nogach cellulit i popękane naczynka. Wszystkie te czynniki mogą wpływać na pogorszenie samopoczucia młodej mamy.
Wbrew powszechnym przekonaniom przyszła mama nie musi całkowicie rezygnować z zabiegów w czasie ciąży. Wręcz przeciwnie – zabiegi wykonywane przez te dziewięć miesięcy pozwalają utrzymać skórę w dobrej kondycji, ograniczają powstawanie niechcianych pamiątek po ciąży oraz pomagają szybciej wrócić do formy po urodzeniu dziecka. Bezpiecznym zabiegiem wykonywanym w czasie ciąży jest endermologia, która w naturalny sposób ujędrnia skóry, redukuje cellulit oraz przynosi ulgę ciężkim, obrzękniętym nogom.
Po porodzie z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi kosmetologii z wykorzystaniem laseroterapii i zaawansowanych urządzeń high-tech. Dają one możliwość szybszego powrotu do formy oraz poprawienia figury po ciąży.
Laser frakcyjny sprawdzi się przy opracowywaniu blizny po cesarskim cięciu. Zabieg ten skutecznie wygładza powierzchnię blizny, uwalnia ewentualne zrosty oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu blizna odzyskuje elastyczność, a skóra w tym miejscu staje się bardziej napięta.
Laseroterapia jest też metodą najczęściej stosowaną do walki z rozstępami. Laser frakcyjny nieablacyjny uszkadza skórę w sposób kontrolowany tworząc kolumny uszkodzenia termicznego. Przegrzanie głębokich warstw skóry powoduje pobudzenie syntezy włókien kolagenowych. Wykonanie serii zabiegowej pozwala na znaczne spłycenie rozstępów, zmniejszając tym samym ich widoczność. Niezwykle istotne jest, aby zabiegi na rozstępy rozpocząć jak najszybciej – świeże rozstępy szybciej się regenerują, dzięki czemu łatwiej jest się ich pozbyć.
Leczenie popękanych naczynek na nogach odbywa się przy użyciu lasera neodymowo-yagowego. Wytworzone przez laser ciepło powoduje zniszczenie ścian naczyń krwionośnych. W efekcie zamyka się światło naczynia i przestaje być ono widoczne na skórze. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ działa selektywnie na hemoglobinę zawartą w naczyniach i nie powoduje uszkodzenia okolicznych tkanek.
W walce z wiotką skórą niezwykle pomocne będą zabiegi z użyciem fali radiowej. Wytwarzane podczas zabiegu ciepło obkurcza włókna kolagenowe jednocześnie stymulując produkcję nowych. W efekcie skóra staje się napięta, gładka i bardziej jędrna. Połączenie fali radiowej z nakłuwaniem skóry pozwala na dostarczenie ciepła do głębszych warstw skóry zapewniając jeszcze bardziej intensywną stymulację.
Dobór metody redukcji cellulitu zależy od stopnia jego zaawansowania. Świetnie sprawdzają się zabiegi z użyciem mikrofal, fali uderzeniowej oraz masażu próżniowego. Najlepsze rezultaty osiąga się jednak łącząc kilka technologii.