fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Wypełnianie zmarszczek

Zależy Ci na doskonałym wyglądzie? Widzisz jednak, że z upływem czasu na Twojej skórze pojawiają się kolejne zmarszczki? Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest jej podstawowym składnikiem, który utrzymuje właściwy poziom nawilżenia i napięcia. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się oraz wiotczeje. W wyniku rozpadu wiązań kolagenu i elastyny na skórze nieubłaganie pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Ich umiejscowienie związane jest z wiekiem oraz predyspozycjami genetycznymi. Na całe szczęście dziś medycyna estetyczna proponuje profesjonalne preparaty medyczne, których głównym składnikiem jest kwas hialuronowy, dzięki czemu pomogą Ci skutecznie wypełnić zmarszczki, przywracając Twojej skórze młodzieńczy blask i intensywne nawilżenie.  

Rodzaje zmarszczek

Rodzaje zmarszczek wyróżniamy ze względu na przyczyny ich powstawania i miejsce występowania. To od tych czynników zależy metoda ich likwidacji. Zmarszczki mimiczne usuwa się wykorzystując toksynę botulinową, tzw. boto, natomiast zmarszczki grawitacyjne, wypełniając je kwasem hialuronowym. Zmarszczki grawitacyjne są spowodowane naturalnym procesem starzenia się naszej skóry i są szczególnie widoczne już po 40 roku życia.

Wygładzanie i ujędrnianie skóry kwasem hialuronowym – wskazania:

  • Zmarszczki wokół ust, zmarszczki palacza – pionowe zmarszczki, które ujawniają się szczególnie w ułożeniu ust „jak do gwizdania”. Pojawiają się najczęściej po 45 roku życia. Wpływ na ich rozwój mają nie tylko upływający czas, ale także braki w uzębieniu i palenie papierosów.
  • Bruzdy nosowo-wargowe, które biegną od skrzydełek nosa do kącików ust. Około 40 roku życia pogłębiają się, co jest efektem obniżania się skóry policzków.
  • Zmarszczki wokół oczu, tzw. kurze łapki.
  • Opadnięte kąciki ust, tzw. zmarszczki marionetki.
  • Poziome zmarszczki na czole.
  • lwia zmarszczka – to zwykle dwie-trzy pionowe zmarszczki, które pojawiają się między brwiami.
  • Zmarszczki, bruzdy oraz zwiotczenie skóry na dekolcie i szyi.

Wypełnianie zmarszczek w Klinice VESUNA

W Klinice VESUNA do zabiegów wypełniania zmarszczek wykorzystujemy profesjonalne linie sprawdzonych preparatów marki JUVEDERM® oraz NEAUVIA®. Produkty te mają postać plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę i staje się niewyczuwalny, dając bardzo naturalny, pożądany efekt oraz jednocześnie zapewniając brak ryzyka migrowania. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, wygładzając zmarszczki. Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dając natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po około 12 miesiącach kwas hialuronowy stopniowo ulega rozkładowi i całkowitemu wchłonięciu. Wówczas po tym czasie należy powtórzyć zabieg wypełniania zmarszczek. Usieciowany kwas hialuronowy popularnie nazywany wypełniaczem jest jedyną z najczęściej wykorzystywanych metod redukcji zmarszczek.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę