Usuwanie makijażu permanentnego – jaki laser wybrać?

 • 4 sierpnia 2020
 • mgr Mariola Maziarz - kosmetolog

Wiele godzin spędzonych przed lustrem, życie w pośpiechu oraz chęć perfekcyjnego wyglądu o każdej porze dnia – to najczęstsze powody wykonania makijażu permanentnego. Jednak co zrobić, jeśli efekty po zabiegu nie są dla nas zadowalające? W jaki sposób można się ich pozbyć oraz jaki laser wybrać do usunięcia tych niechcianych zmian? Na te wszystkie pytania odpowie dziś mgr kosmetolog Mariola Maziarz.

Usuwanie makijażu permanentnego

Niestety mimo dostępności wielu metod oraz specjalistów, którzy zajmują się wykonywaniem makijażu permanentnego, istnieje wiele przypadków, w których rzeczywistość w dużym stopniu odbiega od pożądanych efektów. Chcąc pomóc osobom, które pragnęły pozbyć się niechcianego trwałego makijażu, w pierwszej kolejności zaczęto stosować peelingi oraz mikrodermabrazję. Niestety metody te wiązały się często z wieloma powikłaniami. W jaki sposób obecnie radzimy sobie z tym problemem? Z pomocą przychodzą zabiegi laserowe, które w ostatnim czasie zyskały dużą popularność.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak pozbyć się niechcianego makijażu permanentnego brwi? 

DISCOVERY PICO

Jedną z metod usuwania makijażu permanentnego, jaką stosuje się w Klinice VESUNA, jest zabieg z wykorzystaniem lasera DISCOVERY PICO. Dzięki swoim pikosekundowym impulsom, laser rozbija cząsteczki pigmentu na bardzo drobny pył, który następnie usuwany jest z organizmu w niezwykle szybki oraz bezpieczny sposób. Emitując fale o różnej długości DISCOVERY PICO doskonale radzi sobie z najbardziej wymagającymi barwnikami w trudno dostępnych miejscach, takich jak np. górna lub dolna linia rzęs. Laser pikosekundowy ogranicza czas trwania oraz ból do minimum, co sprawia, że coraz więcej pacjentów decyduje się właśnie na ten typ urządzenia. W celu uzyskania najlepszych efektów należy wykonać 4-6 zabiegów miesięcznych odstępach.

FOTONA StarWalker ®

FOTONA StarWalker ® to drugi laser w technologii pikosekundowej dostępny w Klinice VESUNA, który z pomocą fotoakustycznej oraz frakcyjno-ablacyjnej wiązki światła rozbija pigment na drobne cząsteczki, przez co układ odpornościowy jest w stanie wydalić je z organizmu. Laser ten jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które pragną skutecznie pozbyć się trwałego makijażu twarzy. Aby uzyskać najlepsze efekty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów – ich ilość dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Laserowe usuwanie makijażu – jak się przygotować?

Tak samo, jak przed każdym zabiegiem z wykorzystaniem lasera, istnieje kilka wskazań oraz przeciwwskazań do jego użycia. Kluczowe jest więc, aby w trakcie konsultacji z lekarzem nie pominąć żadnej kwestii związanej z naszym zdrowiem i w ten sposób zminimalizować powikłania po i w trakcie całego procesu. Ważne jest również, aby 4 tygodnie przed zabiegiem nie opalać się oraz nie stosować samoopalaczy, a tydzień przed nie złuszczać skóry za pomocą peelingów.

Pozostałe przeciwskazania do laseroterapii:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Nowotwory
 • Cukrzyca
 • Zaburzenia krzepliwości krwi i leki obniżające krzepliwość krwi
 • Aktywna opryszczka
 • Choroby skóry
 • Łuszczyca, bielactwo
 • Epilepsja
 • Przyjmowanie leków i ziół fotouczulających

Zastanawiasz się nad skutecznym usunięciem makijażu permanentnego? Jeśli tak, umów się  na pierwszą wizytę w Klinice VESUNA, a nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby uzyskać pożądane przez Ciebie efekty.

To też może Cię zainteresować

Zabiegi Kosmetologiczne #VesunaBEAUTY

Zabiegi Lekarskie #VesunaMED

ZABIEGI / URZĄDZENIA

Zabiegi dla mężczyzn

ZABIEGI / URZĄDZENIA

VESUNA
Biurowiec HEXAGON

ul. Zamknięta 10/4, Kraków

+48 537 878 797

VESUNA
Dobrego Pasterza

ul. Dobrego Pasterza 118C/LU11, Kraków

+48 510 633 484

+48 537 878 797