Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Jak pozbyć się niechcianego makijażu permanentnego brwi?

user

3 kwietnia 2020mgr kosmetolog Mariola Maziarz

Od zawsze marzyłaś o idealnych, symetrycznych brwiach, w końcu zdecydowałaś się na ich makijaż permanentny. Niestety osiągnięty efekt jest nietrafiony, kreska jest za gruba, zbyt ciemna. Twoje samopoczucie i pewność siebie jakby uleciały. Spokojnie, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – usunięcie makijażu permanentnego brwi za pomocą lasera! W dzisiejszym artykule kosmetolog Mariola Maziarz opowie jak wygląda procedura zabiegu przy użyciu lasera Discovery Pico.

W czym tkwi sekret trwałego makijażu?

Trwały makijaż nazywany również mikropigmentacyjnym, permanentnym polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów, do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka na głębokość około 0.3 – 0.5 mm. Zabieg dzieli się na dwa etapy, pierwszy polega na wprowadzeniu barwnika, z kolei drugi na korekcie makijażu. Uzupełnienie ubytków barwnika przeprowadza się raz do roku, aby zachować intensywność koloru. Ta forma trwałego makijażu pozwala na osiągnięcie idealnie symetrycznych brwi czy kresek na powiece.

Usunięcie makijażu permanentnego brwi

Zabieg usunięcia makijażu permanentnego brwi czy kreski na oku jest prawie tak samo popularny jak jego wykonanie. Niestety wiele gabinetów kosmetycznych kusi ofertą trwałej pigmenacji, nie mając do tego odpowiednich produktów, jak i umiejętności. W efekcie klientki są rozczarowane efektem końcowym. Dziś medycyna estetyczna proponuje zabiegi laserowe, które mogą trwale odwrócić efekty niepoprawnie wykonanego makijażu permanentnego.

Pamiętajcie, że przed tego typu zabiegiem należy przeprowadzić indywidualne konsultacje. Rozmowa ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, a także pozwala dobrać sposób usunięcia czy korekty makijażu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak usunąć makijaż permanentny?

Przed zabiegiem usunięcia trwałego makijażu

Jeżeli nie jesteś zadowolona z osiągniętych efektów makijażu permanentnego zawsze możesz zdecydować się na jego usunięcie. Aby wybrać konkretną metodą usunięcia makijażu należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Indywidualną anatomię brwi,
  • Kolor pigmentu,
  • Głębokość umiejscowienia pigmentu,
  • Kształt makijażu,
  • Miejsce makijażu,
  • Aktualny stan skóry.

Laser a makijaż permanentny

W krakowskiej Klinice VESUNA usunięcie makijażu permanentnego brwi przeprowadzane jest na profesjonalnym laserze Discovery Pico. Metoda ta jest niezwykle bezpieczna, precyzyjna, szybka, a także skuteczna. Sam zabieg zasadniczo sprowadza się do rozbicia cząsteczek barwnika poprzez silne i krótkie impulsy pikosekundowe. Pozostałości po barwniku są naturalnie wydalane z organizmu poprzez układ odpornościowy. Ilość zabiegów jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Między każdą sesją należy zachować odpowiedni odstęp czasu.

Uważasz, ze zabieg usunięcia makijażu permanentnego brwi jest stworzony dla Ciebie? Zatem nie czekaj i zadzwoń do krakowskiej Kliniki VESUNA. Nasi pracownicy dostarczą Ci wszelkich informacji o zabiegu, a także odpowiedzą na Twoje pytania.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę