fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

FOTONA StarWalker®

LASER PIKOSEKUNDOWY

Laser FOTONA StarWalker® to najnowocześniejszy laser trzeciej generacji, który jest w stanie wyemitować gigantyczną moc w ultrakrótkich impulsach, co pozwala na uzyskanie nieosiągalnych dotąd efektów. StarWalker® skutecznie radzi sobie z wieloma problemami skórnymi, dzięki możliwości generowania różnych długości fal o różnych rodzajach impulsów, które działają wyłącznie na wybrany obszar, pozostawiając okalające tkanki w stanie nienaruszonym. Technologia innowacyjnego lasera pikosekundowego StarWalker® zapewnia największą skuteczność zabiegów, jednocześnie redukując do minimum ryzyko powikłań oraz rekonwalescencje pozabiegowej.

USUWANIE NACZYNEK

W Klinice VESUNA od lat specjalizujemy się w laserowym zamykaniu naczyń. Jesteśmy pierwszą kliniką w Polsce, która problem tzw.”pajączków” likwiduje najskuteczniejszym laserem III generacji FOTONA StarWalker®. Podczas zabiegu, w wyniku pochłonięcia przez krew energii wiązki laserowej, w naczyniu krwionośnym powstaje bardzo wysoka temperatura. Podgrzane erytrocyty ulegają koagulacji, co z kolei prowadzi do zamknięcia się naczynia.

USUWANIE RUMIENIA

Rumień naczyniowy jest niezwykle częstym problemem, z którym borykają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. W zależności od objawów klinicznych, wykonanie skutecznego zabiegu wymaga każdorazowo indywidualnego dobrania źródła światła i parametrów impulsu. Procedura zabiegowa jest niezwykle szybka – trwa od kilku do kilkunastu minut. Podczas zabiegu energia świetlna pochłaniana jest przez czerwony barwnik krwi, czyli hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc tym samym jej temperaturę. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę, koaguluje i niszczy ścianę naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane przez organizm. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów niezbędne jest wykonanie serii od 4 do 6 zabiegów w miesięcznych odstępach. W zależności od indywidualnych uwarunkowań, efekty występują zwykle po upływie od kilku dni do nawet kilku tygodni.

USUWANIE BLIZN I BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

W Klinice VESUNA pracujemy na ultranowoczesnym systemie laserowym FOTONA StarWalker®, który wykorzystujemy między innymi do usuwania różnego rodzaju blizn. Proces ich likwidacji polega na pochłonięciu energii świetlnej przez komórki skóry zmienionej bliznowato i przekształcenia jej w cieplną, która powoduje remodeling tkanek. Celowe mikrouszkodzenia skóry wywołują rozpoczęcie intensywnego procesu jej odbudowy. Blizna mięknie, jej koloryt i konsystencja zaczynają się zmieniać i przypominać otaczającą skórę. W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania blizn zabieg należy powtórzyć minimum od 4 do 6 razy, w odstępach miesięcznych. Efektem wykonania serii zabiegowej jest znaczne spłycenie blizn, nawet ich zanik.

LIKWIDACJA ROZSTĘPÓW

Laserotarepia jest obecnie jedną z najlepszych, najszybszych i najskuteczniejszych metod pomagających w redukcji rozstępów. W naszej Klinice wykonujemy w tym celu zabiegi przy użyciu najskuteczniejszego lasera pikosekundowego FOTONA StarWalker®. Zabieg polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, co powoduje rozpoczęcie intensywnych procesów regeneracyjnych, namnożenie się włókien kolagenowych oraz budowanie nowych struktur poprawiających sprężystość. Dzięki temu rozstępy staja się mniej widoczne, ulegają spłyceniu oraz zmienia się ich koloryt. Dla uzyskania najlepszych efektów zalecamy wykonanie kilku sesji w zależności od indywidualnych uwarunkowań biologicznych pacjenta.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia stanowią duży kompleks wielu naszych pacjentów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego systemu laserowego FOTONA StarWalker® jesteśmy w stanie szybko, skutecznie i bezpiecznie niwelować ten problem. Pikosekundowa wiązka światła laserowego rozbija barwnik w skórze na niewielkie cząsteczki, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć. Dzięki tej precyzji, światło lasera nie powoduje większych uszkodzeń na pozostałej powierzchni skóry. Po upływie kilku dni przebarwienia bledną i stopniowo zanikają. W celu osiągnięcia satysfakcjonujących efektów należy kilkukrotnie powtórzyć zabieg, w zależności od rozległości i intensywności przebarwień.

LECZENIE TRĄDZIKU I TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO

Ultranowoczesny system FOTONA StarWalker® stosowany jest z powodzeniem w leczeniu łagodnych i umiarkowanych form trądziku pospolitego. Laser działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Światło laserowe niszczy bakterie p. acne, które namnażają się w porach skórnych i w mieszkach włosowych, wywołując stany zapalne. FOTONA StarWalker® ogranicza także nadmierną pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu zmiany zapalne goją się szybciej, a bakterie związane z trądzikiem nie mają niezbędnego środowiska do rozwoju. Wygląd skóry zdecydowanie się poprawia, stan zapalny wycofuje, skóra staje się mniej czerwona, a wypryski i zaskórniki zmniejszają się, a nawet zanikają. Pierwsze efekty widoczne są już po jednym zabiegu, jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów wskazane jest wykonanie 3-4 serii w odstępach 4 tygodniowych. Równolegle należy stosować odpowiednią pielęgnację skóry trądzikowej oraz konsultować jej stan z dermatologiem.

USUWANIE TATUAŻY

Nasza Klinika jako pierwsza w Polsce wprowadziła do swojej oferty ultranowoczesny system laserowy FOTONA StarWalker® Pico+Nano+KTP, który jest w stanie wyemitować gigantyczną moc w ultrakrótkich impulsach. Dzięki temu laser FOTONA StarWalker® jest bezkonkurencyjny w usuwaniu tatuaży, radząc sobie ze wszystkimi, nawet najtrudniejszymi barwnikami. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie kilku sesji w miesięcznych odstępach. Ilość zabiegów koniecznych do osiągnięcia zamierzonego efektu ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, jednak już po pierwszym zabiegu następuje zdecydowana i znacząca redukcja widoczności tatuażu.

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

W Klinice VESUNA zabiegi usuwania makijażu permanentnego wykonujemy przy użyciu najskuteczniejszego lasera FOTONA StarWalker®, który jest obecnie najnowocześniejszym laserem III generacji. Podczas procedury zabiegowej łączymy dwie technologie: fotoakustyczną oraz frakcyjno-ablacyjną. Dzięki silnym impulsom pikosekundowym, laser FOTONA StarWalker® rozbija cząsteczki barwnika w drobny pył, który jest znacznie łatwiejszy do usunięcia z organizmu przez układ odpornościowy. Dodatkowo, tak krótka wiązka światła laserowego pozwala na wykonanie zabiegu bardzo szybko i skutecznie.  Dzięki technologii pikosekundowej możemy pozbyć się każdego elementu makijażu permanentnego, nawet kreski na górnej i dolnej powiece, oczywiście przy odpowiednim zabezpieczeniu gałki ocznej przed światłem lasera.

ZABIEGI ANTI-AGING

Odmładzanie frakcyjne najnowocześniejszym laserem FOTONA StarWalker® to obecnie jedna z najlepszych metod zachowania młodego wyglądu skóry na różnych obszarach ciała, bez użycia skalpela. Polega ona na celowym mikrouszkodzeniu skóry, które powoduje pobudzenie wewnętrznych procesów regeneracyjnych gwarantujących głęboką przebudowę, by w miejscu niedoskonałości organizm wytwarza pełnowartościową tkankę. W efekcie miejsce poddane zabiegowi ulega wyraźnej poprawie napięcia i elastyczności. Skóra zostaje zagęszczona, a drobne zmarszczki są zredukowane. Zabiegi wykonujemy w miesięcznych odstępach w ilości dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego pacjenta.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Nowotwory
 • Cukrzyca
 • Zaburzenia krzepliwości krwi i leki obniżające krzepliwość krwi
 • Aktywna opryszczka
 • Choroby skóry
 • Łuszczyca, bielactwo
 • Epilepsja
 • Przyjmowanie leków i ziół fotouczulających
 • Świeża opalenizna
 • Stosowanie samoopalaczy
Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę