Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Skąd bierze się cellulit na pośladkach i jak trwale go usunąć?

user

5 listopada 2020mgr Emilia Dawiec

Zgrabne, jędrne pośladki – kto o nich nie marzy? Niestety bardzo często na drodze do osiągnięcia pięknej pupy staje znienawidzony przez wszystkie kobiety cellulit! Jak powstaje i jak trwale go usunąć? Na te pytania odpowie dziś mgr kosmetolog Emilia Dawiec.

Cellulit na pośladkach – jak powstaje?

Wiele osób twierdzi, że cellulit dotyka jedynie osoby walczące z nadwagą – nic bardziej mylnego! Tzw. pomarańczowa skórka pojawia się również u szczupłych kobiet, które posiadają siedzącą pracę, ograniczają swoją aktywność fizyczną lub nie zwracają uwagi na zdrową dietę – w tym przypadku mamy do czynienia z gromadzeniem się wody w organizmie. Powodem powstania cellulitu jest także wzrost estrogenów np. w okresie dojrzewania, w ciąży bądź przed menopauzą. Wówczas ich nadmiar powoduje gromadzenie się płynu fizjologicznego, czego efektem są utrudniające mikrokrążenie obrzęki.

CZYTAJ TAKŻE: Cellulit a cellulitis – istotne różnice i jak leczyć te oba schorzenia? 

Jak temu zapobiec?

Jak powszechnie wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć. Ta prawda sprawdza się także w przypadku cellulitu na pośladkach. Jak to zrobić? Oto kilka przydatnych wskazówek:

  • Pamiętaj o ruchu – jeśli pracujesz w biurze, zadbaj o to, aby co godzinę zmienić pozycję. Nie zapominaj również o dodatkowym ruchu po pracy, siłownia, jogging, lub spacer – każda aktywność jest na wagę złota.
  • Unikaj długich, gorących kąpieli – cellulit lubi powstawać pod wpływem ciepła, dlatego dużo korzystniej będzie wziąć prysznic lub kąpiel w letniej wodzie.
  • Ogranicz alkohol oraz nikotynę – toksyny to zdecydowany wróg jędrnej oraz zadbanej skóry, dlatego warto zrezygnować lub na stałe pożegnać się z tego typu używkami.
  • Zadbaj o odpowiednie nawodnienie – przyjmuj codziennie co najmniej 2-2,5 l płynów, a w rezultacie oczyścisz organizm z toksyn, pobudzisz pracę nerek i tym samym uchronisz swoje ciało przed cellulitem.
  • Nie zapomnij o suplementacji – wprowadź odpowiednią suplementację w postaci substancji pochodzenia naturalnego, które pobudzą mikrokrążenie krwi oraz wzmocnią ściany naczyń limfatycznych.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jak określić stopień cellulitu? 

Cellulit na pośladkach – jak usunąć?

Jednym z największych pogromców cellulitu na pośladkach jest VelaShape III  – urządzenie, którego skuteczność została potwierdzona prestiżowym certyfikatem amerykańskiej agencji rządowej FDA. Sekret VelaShape III tkwi w jednoczesnym wykorzystywaniu 4 energii: bipolarnego prądu RF, podciśnienia, podczerwieni oraz masażu mechanicznego. Urządzenie korzysta również z procedury Stacking Mode, dzięki której możliwe jest wielokrotne podgrzanie obszaru zabiegowego, a to z kolei pozwala na szybką eliminację cellulitu.

Dlaczego VelaShape III ™?

Coraz więcej osób decyduje się na zabieg z wykorzystaniem VelaShape III , głównie ze względu na niemal natychmiastowe efekty – już po 4 zabiegach można zauważyć zwiększoną jędrność oraz gładkość pośladków. W celu zachowania bezpieczeństwa oraz komfortu naszych pacjentek, zalecamy wykonanie zabiegu w 2-tygodniowych odstępach.

Zastanawiasz się nad usunięciem cellulitu? Jeśli tak, zadzwoń i umów się na wizytę w krakowskiej klinice Vesuna!

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę