Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Rodzaje rumienia – jak je rozpoznać?

user

24 kwietnia 2018Vesuna

Nie umiesz go ukryć pod żadnym fluidem, pojawia się bez względu na odczuwane emocje…brzmi znajomo? Rumień potrafi wprawić w zakłopotanie i zażenowanie, pomijając już sam fakt, że nie współgra z naszym poczuciem estetyki. Możesz się go pozbyć. Discovery PICO to innowacyjny laser stosowany w leczeniu rumienia (jak i również trądziku i trądziku różowatego!).

Rodzaje rumienia i sposoby jego rozpoznawania

Rumień jest po prostu medyczną nazwą na zaczerwienienia na skórze, które często posiadają mocno zarysowane granice. Objaw ten nie musi być niczym groźnym, choć nie raz może być zwiastunem poważnej choroby. Lekarze wyróżniają następujące rodzaje rumienia:

 • Rumień wielopostaciowy – jest objawem nadwrażliwości na leki i substancje chemiczne. Charakteryzuje się zlewającymi się ze sobą rumieniami obrączkowanymi, wybroczynami i pęcherzami.
 • Rumień guzowaty – jest wywołany zapaleniem skóry lub nadwrażliwością na leki. Objawia się czerwonymi i bolesnymi guzami.
 • Rumień zakaźny – jest spowodowany chorobą wirusową, pojawia się na całym ciele w różnych kształtach.
 • Rumień lombardzki – jest objawem niedoboru witaminy B3. Najczęściej pojawia się na twarzy i dłoniach, a towarzyszą mu przy tym: biegunka, otępienia, bezsenność i osłabienie.
 • Rumień stwardniały – charakteryzuje się guzowatymi zmianami na skórze, które ulegają rozpadowi, zostawiając po sobie zagłębienia.
 • Rumień trwały – jest wywołany przez zażywanie niektórych leków i pokarmów. Rumień zawsze pojawia się w tym samym miejscu, stąd jego nazwa.

Obojętnie od tego, jaki rodzaj rumienia Cię dotyka, jedno jest pewne – chcesz go jak najszybciej usunąć, aby zacząć w pełni cieszyć się życiem. W krakowskiej Klinice VESUNA proponujemy innowacyjny zabieg z zakresu laseroterapii, który skutecznie sprawdza się w leczeniu wspomnianego schorzenia.

Kuracja laser Discovery PICO

Discovery PICO to obecnie jeden z najnowocześniejszych laserów wykorzystujący technologię krótkich, pikosekundowych impulsów świetlnych. Jego działanie zostało docenione na całym świecie jako jedna z najlepszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia rumienia, jak i również zmian skórnych. Jego bardzo krótki czas oddziaływania znacznie zmniejsza stopień nagrzania się skóry, co wpływa na większe bezpieczeństwo zabiegu. Pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych, co mocno wpływa na komfort psychiczny. Leczenie rumienia laserem Discovery PICO trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od obszaru poddawanego terapii. Zabieg powtarza się 3-6 razy tak, aby otrzymać jak najlepszy i najbardziej satysfakcjonujący efekt.

Należy pamiętać, że osoby które:

 • posiadają świeżą opaleniznę,
 • przyjmują leki o działaniu fotoreaktywnym,
 • skarżą się na infekcje skórne,
 • wykazują nadwrażliwość na światło,
 • mają skłonność do powstawania bliznowców,
 • cierpią na nowotwory skóry

dyskwalifikują się do wykonania zabiegu.

CZYTAJ TAKŻE: Rumień – poznaj jego przyczyny i objawy


Nie tylko rumień

Discovery PICO służy nie tylko leczeniu rumienia. Urządzenie doskonale eliminuje trądzik różowaty oraz zmiany potrądzikowe. Jeśli jesteś gotów podjąć krok w kierunku zmiany swojego wyglądu, umów się na konsultacje w Vesunie. Nasi specjaliści dostarczą Ci wszelkich informacji na temat zabiegu, a także odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Zapisz

Zapisz

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę