fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Leczenie rumienia

Naturalne rumieńce odmładzają i dodają nam uroku, jednak rumień naczyniowy wręcz przeciwnie! Jest to jeden z najczęstszych problemów dermatologicznych, występujący u osób z cerą naczynkową. Objawia się w formie czerwonych „nitek”, które w najgorszym stadium mogą być widoczne jako rozległe, nieestetyczne zaczerwienienie. Co przyczynia się do jego powstawania? Jak można go wyleczyć?

Co to jest rumień?

Jeżeli od dłuższego czasu borykasz się z zaczerwienieniem skóry twarzy, w wielu przypadkach zdiagnozowany zostaje właśnie rumień. To problem skórny, który może występować w różnych stopniach zaawansowania. Niestety, nieleczony może przekształcić się w inne choroby skóry, na przykład trądzik różowaty. Rumień powstaje na skutek rozszerzania się powierzchniowych naczyń krwionośnych na danym obszarze bądź jest wynikiem stanu zapalnego. Zazwyczaj przyjmuje formę czerwonych plan z wyraźnie zakończonymi brzegami.

Rumień – jego przyczyny:

 • Uwarunkowania genetyczne
 • Nieprawidłowa pielęgnacja skóry m.in. stosowanie substancji drażniących np. silne kwasy, alkohol, sztuczne i zapachowe barwniki
 • Szkodliwe promieniowanie UV
 • Niekorzystne warunki atmosferyczne jak np. mróz, wiatr oraz częste zmiany temperatur
 • Otoczenie (regularne korzystanie z sauny, pomieszczenia klimatyzowane, gorące kąpiele)
 • Stosowanie używek tj. spożywanie alkoholu, palenie papierosów, duże ilości kofeiny
 • Niektóre składniki diety. Są to zwłaszcza ostre przyprawy, gorące napoje i potrawy, a także spożywanie alkoholu, kawy, herbaty.
 • Zaburzenia hormonalne, szczególnie w okresie dojrzewania, menopauzy lub w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Metody wspomagające leczenie i usuwanie rumienia:

Zadbaj o prawidłową pielęgnację. Skóra naczyniowa wymaga odpowiednich kosmetyków. Cennymi składnikami preparatów pielęgnacyjnych idealnie sprawdzających się w przypadku skóry ze skłonnościami do rumienia są składniki o działaniu:

 • łagodzącym
 • rozjaśniającym
 • nawilżającym i odżywczym, co pomaga odbudować fizjologiczną warstwę ochronną skóry
 • uszczelniającym naczynka krwionośne

Konieczne jest ponadto stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. W ramach profilaktyki, szczególnie ważne jest unikanie jak największej liczby czynników, które mogą generować powstawanie rumienia. Unikanie czynników wyzwalających rumień oraz odpowiednia pielęgnacja skóry mają jedynie charakter wspomagający. Należy mieć więc na uwadze, że takie działania nie rozwiążą problemu. Najlepiej połączyć je z laserowym leczeniem rumienia.

Laseroterapia jako najskuteczniejsze i najlepsze rozwiązanie w leczeniu rumienia!

Laserowe leczenie rumienia jest najskuteczniejszą oraz najbardziej powszechną metodą. Zabieg nie narusza struktury skóry wrażliwej, nie powoduje długotrwałego uszkodzenia tkanek i jest całkowicie bezpieczny. W efekcie, skóra staje się wyraźnie wygładzona, a jej koloryt zostaje wyrównany. Laseroterapia pozwoli Ci pozbyć się tego uporczywego problemu, jakim jest rumień!

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę