fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Odmładzanie i lifting skóry

Pogłębiające się zmarszczki na twarzy, zmniejszona jędrność i szary, ziemisty koloryt skóry – to fundamentalne oznaki starzenia się skóry, z którymi musimy się zmagać coraz częściej już po 30 roku życia. Zaczynasz się zastanawiać jak zatrzymać czas i przywrócić młody wygląd twarzy? Wszystko w Twoich rękach!

Jak nasza skóra się starzeje – objawy:

Oznaki starzejącej się skóry pojawiają się stopniowo, wraz z upływem lat, a należą do nich:

  • utrata elastyczności i suchość skóry, która związana jest z postępującym odwodnieniem i zatrzymaniem produkcji kolagenu, w wyniku czego następuje jego deficyt
  • uwidocznienie zmarszczek mimicznych
  • powstanie drobnych i licznych zmarszczek, głównie wokół ust i okolicach oczu
  • liczne przebarwienia i plamy na skórze powstałe na skutek nierównomiernego wydzielania melaniny, czyli barwnika występującego w skórze

Dlaczego skóra się starzeje?

Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Działając na poszczególne jej warstwy możemy niejako pobudzać skórę do regeneracji, hamując procesy starzenia. Wraz z upływem czasu zmniejsza się ilość kolagenu w organizmie, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Skóra staje się cienka, wiotka, traci na jędrności.

Starzenie się skóry jest rzeczą nieuniknioną i tego nie zmienimy. Zależy od dwóch czynników: endogennego, związanego z naszymi uwarunkowaniami genetycznymi, oraz egzogennego, związanego z naszym trybem życia. Starzenie tzw. egzogenne, to wszystko, co fundujemy naszej skórze przez całe życie. Są to m.in. nawyki pielęgnacyjne, tryb życia. To wszystko odbija się na tempie i procesie starzenia. Jeżeli ktoś nie chroni się przed słońcem, pali papierosy, nie pielęgnuje skóry odpowiednio, na pewno wtedy efekty starzenia widoczne są wcześniej, są bardziej nasilone. Do czynników wewnętrznych możemy zaliczyć zaburzenia gospodarki hormonalnej, nieprawidłowe odżywianie i związane z tym niedobory witaminowe. Dlatego nie tylko wiek determinuje wygląd i kondycję naszej skóry, ale głównie umiejętność prawidłowego dbania o nią. Całkiem sporo leży w naszych rękach.

Jak zapobiegać starzeniu się skóry?

Do ok. 25. roku życia czujemy się zupełnie bezkarne – nieprzespana noc, jeden kieliszek wina za dużo, palenie papierosów, albo drzemka na słońcu zapominając o filtrze UV, długo uchodzą na sucho. Ale do czasu – powinnyśmy zacząć działać na długo zanim pojawią się pierwsze drobne linie, a skóra utraci młodzieńczy blask. Całkiem sporo leży jednak w naszych rękach! Wraz z pojawianiem się pierwszych oznak starzenia się skóry, zaczynamy zastanawiać się nad tym, co przyspiesza ten proces i czy jest możliwe jego zminimalizowanie. Czasu niestety nie da się zatrzymać, jednak są nawyki, które znacząco pogarszają stan naszej cery – jeśli zaczniemy z nimi walczyć, będziemy mogli dłużej cieszyć się młodą skórą. Dbaj więc o odpoczynek, pij dużo wody, jedz zdrowo, pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej i staraj się zrezygnować ze szkodliwych używek. W przypadku dobierania odpowiedniej pielęgnacji, najważniejszym składnikiem jest kolagen – nawilża i poprawia jędrność oraz elastyczność skóry. W Twojej kosmetyczce nie może również zabraknąć preparatów z retinolem – to czysta postać witaminy A. Dociera on do najgłębszych warstw skóry, pobudza regenerację komórek i stymuluje produkcję kolagenu, a także przyspiesza złuszczanie naskórka i jego odnowę, co spłyca zmarszczki. Ponadto rozjaśnia przebarwienia. Kosmetyki z retinolem najlepiej stosować na noc, ze względu na słońce.

Zabiegi odmładzające które z nich wybrać? Zaufaj naszym technologiom!

Wiele osób widząc pierwsze oznaki starzenia decyduje się na radykalne kroki z użyciem skalpela, zapominając o prostszych i szybszych sposobach. Nie oznacza to bowiem, że skuteczne pozbycie się zmarszczek i uzyskanie intensywnego liftingu skóry możliwe jest tylko i wyłącznie za sprawą inwazyjnych operacji plastycznych. Wręcz przeciwnie!

W Klinice VESUNA oferujemy wiele sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci odzyskać młody wygląd skóry w szybki i prosty sposób.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę