fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Likwidacja rozstępów

Gładka i jędrna skóra bez żadnych niedoskonałości to marzenie wielu z nas. Niestety, mimo starań, często pojawiają się na niej nieestetyczne zmiany. Szczególnie częstym i powszechnym problemem, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn są widoczne rozstępy. Jakie są przyczyny ich powstawania? Dowiedz się co robić, aby pozbyć się długich, ,,tygrysich’’ pasków i móc cieszyć się zdrową oraz piękną skórą!

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które powstają w wyniku zrywania włókien kolagenowych. Wyróżnia się dwie fazy rozwoju rozstępów: w pierwszej fazie, zwanej zapalną, nieestetyczne zmiany skórne przybierają kolor czerwony. Faza ta trwa do pół roku od pojawienia się zmian. Po tym czasie rozstępy przechodzą w druga fazę (zanikania), w której bliznowacieją i zmieniają kolor na perłowo-biały. Skóra w tym miejscu jest delikatna, atroficzna, a na jej powierzchni wyczuwa się lekkie wgłębienie. Największa szansa na definitywne zwalczenie rozstępów jest w czasie ich pierwszej, zapalnej fazie rozwoju.

Profilaktyka, czyli jak skutecznie zapobiegać powstawaniu rozstępów

Najlepsze rezultaty w leczeniu rozstępów uzyskuje się w jego wczesnych stadiach, a więc przy świeżych zmianach, dlatego tak ważna jest profilaktyka. O skórę należy dbać zarówno zewnętrznie, jak i od wewnątrz:

  • Utrzymanie odpowiedniej wagi ciała oraz unikanie jej częstych wahań, tzw. efektów ,,jojo”
  • Regularna aktywność fizyczna – wyłączając z niej ćwiczenia siłowe z dużym obciążeniem, które mogą spowodować odwrotny, niepożądany skutek
  • Masaż – poprawa ukrwienia skóry
  • Prewencja kosmetyczna, czyli odpowiednia pielęgnacja skóry produktami zawierającymi przede wszystkim: wyciągi roślinne, szczególnie wyciąg ze skrzypu, w którego składzie jest krzem organiczny, działający na fibroblasty, zwiększając ich zdolność do syntezy białek, a także żeń-szenia i soi, aminokwasy, witaminy A, E, C oraz oleje roślinne (masło kakaowe, masło shea, olej kokosowy)

Jak wygląda skuteczne usuwanie rozstępów w Krakowie? Poznaj nasze sposoby!

Laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia i usuwania rozstępów w Krakowie. Polega na wykorzystaniu wiązki lasera, która w kontrolowany sposób powoduje mikrouszkodzenia w naskórku i skórze właściwej. Proces ten stymuluje procesy intensywnej regeneracji i przebudowy jej struktury poprzez wzmożoną syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pozwala efektywnie usuwanie rozstępów. Skóra staje się wygładzona, a jej koloryt oraz struktura wyrównana. Kolejnym sposobem są innowacyjne urządzenia medyczne wykorzystujące technologie radiofrekwencji mikroigłowej. Jest to połączenie mikronakłuć z jednoczesnym podgrzaniem głębszych struktur skóry za pomocą fal radiowych. Bezpośrednim efektem są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują intensywny proces odnawiania włókien kolagenowych, w efekcie zagęszczając i regenerując skórę. Dzięki radiofrekwencji mikroigłowej skóra wygląda zdrowo, a jej tekstura zostaje wyrównana oraz gładka w dotyku.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę