Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Znamię Beckera – objawy, przyczyny i leczenie

user

12 września 2018mgr Anna Ciepła-Połomska

Pani Klaudia jest osobą aktywną zawodowo. Prowadzenie swojej firmy daje jej dużo satysfakcji. Pani Klaudia lubi regenerować się na wakacjach w egzotycznych krajach. Pierwsze symptomy choroby pojawiły się w momencie, w którym wybrała się na zakupy. Wtedy w przebieralni zauważyła, że skóra na jej dekolcie nieznacznie odbiega odcieniem od reszty ciała. Początkowo zrzucała to na kark noszenia większych dekoltów w okresie letnim, jednak z czasem przebarwienie stawało się  coraz bardziej widoczne i nieregularne. Więcej o przebarwieniach i znamieniu Beckera opowie mgr kosmetolog Anna Ciepła-Połomska.

Co dalej z przebarwieniem?

Dobry makijaż początkowo tuszował problem. Ten jednak z biegiem lat na skórze uwidaczniał się coraz większe znamię. Zaczęło to coraz bardziej utrudniać życie pani Klaudii. Stało się powodem skrępowania, kiedy tylko myślała o założeniu stroju kąpielowego lub pokazania się partnerowi w bieliźnie. Postanowiła udać się do dermatologa. Ten postawił jednoznaczną diagnozę. Znamię Beckera.

CZYTAJ TAKŻE – WŁÓKNIAKI – RODZAJE, PRZYCZYNY POWSTAWANIA I LECZENIE

Czym jest znamię Beckera?

O tym czym jest znamię Beckera opowie Kosmetolog Anna Ciepła-PołomskaZmiana skórna inaczej zwana melanozą Beckera. Plama w tonacjach brązu. Przyczyny powstania nie są do końca znane. Problem dotyka najczęściej osób narażonych w dużym stopniu na promienie słoneczne. Należy pamiętać, że energia słoneczna przyjmowana na przestrzeni lat ulega nagromadzeniu i swój wpływ na zdrowie może ujawnić po wielu latach. Poparzenia od słońca z dzieciństwa, mogą powodować zmiany chorobowe skóry w latach dorosłości i starości. Podobny wpływ odnotowuje się poprzez zmiany hormonalne takie jak przyjmowanie środków antykoncepcyjnych, czy ciążę. Kolejnym czynnikiem wywołującym znamię Beckera może być stosowanie przez wiele lat kosmetyków zawierających środki konserwujące i zapachowe, bądź zawierających pochodne witaminy A.

Znamię Beckera – można się go pozbyć raz na zawsze

Istnieje bardzo duża szansa na poprawę stanu skóry przy zastosowaniu lasera ablacyjnego Er:YAG FOTONA SPECTRO SP. Niejednokrotnie wystarczą cztery zabiegi wykonane laserem z użyciem foto-impulsów w odstępach 3-4 tygodni, aby przebarwiona skóra znów nabrała jednolitego koloru. Należy pamiętać, że zmiany skórne, w tym znamię Beckera w dzisiejszych czasach można pokonać przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, a medycyna estetyczna bezpośrednio wpływa nie tylko na stan naszego samopoczucia, ale i zdrowia.

Chcesz uzunąć znamię? Umów się na konsultacje w Klinice VESUNA!

 

 

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę