fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Masz zakola? Znajdź na nie sposób!

user

19 czerwca 2018dr Ewelina Styczyńska-Kowalska

Obecnie na problemy z wypadaniem włosów w okolicach skroni skarży się coraz więcej młodych mężczyzn. Zakola są uwarunkowane genetycznie i niestety, nie da się im tak naprawdę zapobiec. Można za to z nimi skutecznie walczyć! Dzisiejsza medycyna oferuje wiele metod leczenia łysienia. Dowiedz się, jakie są skuteczne sposoby na zakola. Porad udziela lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska.

Zakola – skąd się biorą?

Pacjenci często pytają, jakie są przyczyny powstawania zakoli. Mają na to wpływ przede wszystkim takie czynniki jak wiek, męskie hormony (androgeny) oraz predyspozycje genetyczne. Na ten rodzaj łysienia duży wpływ posiada również hormon dihydrotestosteron (DHT). Sprawia on, że mieszki włosowe ulegają obkurczeniu, co uniemożliwia ponowny wzrost włosa. Oprócz tego, łysienie może być wywołane:

  • Wykonywanym zawodem,
  • Długotrwałym stresem,
  • Zażywaniem antydepresantów,
  • Złą dietą
  • Spadkiem masy ciała
  • Brakiem mikroelementów i witamin.

Bardzo ważnym jest poznanie podłoża powstawania zakoli, aby móc wdrożyć odpowiednie leczenie. W tym celu wykonuje się odpowiednie badanie włosów.

Badanie diagnostyczne

Diagnostyka polega na dostarczeniu do laboratorium włosów, które wypadły i zostały wyrwane z miejsca dotkniętego łysiną. Specjalista bada pod mikroskopem dostarczoną próbkę i określa z jakim typem wypadania włosów ma do czynienia. Często proszę także pacjentów o zrobienie morfologii krwi, która wskaże, czy w organizmie nie występuje niedobór witamin i mikroelementów, co może być powodem łysienia. Oprócz tego warto zbadać próbki włosa trichogramem, co pozwoli ocenić jego stan oraz strukturę.

Sposoby na zakola

Jeśli ma się do czynienia jedynie z niewielkimi zakolami, nie ma co panikować. W tej sytuacji wystarczy po prostu wizyta u fryzjera, który dobierze odpowiednią fryzurę. W ten sposób zakryjemy niewygodne mankamenty naszej urody. Najczęściej stosuje się bardzo krótkie cięcia lub po prostu goli się włosy. Niestety, czasem pragniemy, aby nasze włosy po prostu odrosły, a wszelkie domowe sposoby zdają się być nieskuteczne. Jak sobie z tym poradzić?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poznaj przyczynę i powstrzymaj wypadanie włosów

Haircare – leczenie łysienia

W Klinice VESUNA naszym pacjentom proponujemy leczenie łysiny przy zastosowaniu mezoterapii igłowej. Taki zabieg stymuluje włosy oraz przywraca prawidłowe krążenie krwi skóry na głowie, za pomocą wprowadzenia odpowiedniego preparatu w tkankę podskórną. Haircare to unikalna formuła, która zawiera składniki pochodzenia naturalnego. W składzie odnajdzie się glicynę, cysteinę, argininę, cynk, ornitynę oraz witaminy z grupy B. Dzięki zabiegowi pacjent może cieszyć się nawilżoną skórą głowy, przyspieszeniem wzrostu włosów oraz stymulacją mieszków włosowych. Zabieg wykonuje się w seriach składających się z dwóch faz – łącznie jest to do 6 zabiegów. Pierwsza z nich ma na celu zlikwidowanie zmian chorobowych, druga – podtrzymanie efektów. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: alergia na którykolwiek ze składników preparatu, stany ropne w miejscach zabiegowych, opryszczka, ciąża oraz okres karmienia piersią.

 

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę