Zabiegi biostymulacyjne w medycynie estetycznej
- 12 marca 2019
- dr Ewelina Stycznska-Kowalska
Twoja cera po zimie wymaga regeneracji? Zauważyłaś, że niestety jej kolor i elastyczność pozostawia wiele do życzenia, a Ty nie wiesz co zrobić aby przywrócić jej blask. Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – zabiegi biostymulacyjne, które cieszą się dużą popularnością w medycynie estetycznej. Dziś lekarz Ewelina Styczyńska-Kowalska opowie jak wyglądają zabiegi biostymulacyjne.
Co to są zabiegi biostymulacyjne?
Biostymulacja zasadniczo sprowadza się do zregenerowania uszkodzonych tkanek poprzez odpowiednią stymulację. Ujmując sprawę prościej, zabiegi biostymulacyjne mają odpowiednio wzmocnić skórę naszego organizmu i jednocześnie skłonić ją do działania. Zadaniem odpowiednich preparatów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta jest sprowokowanie organizmu do zwiększenia produkcji kolagenów oraz fibroblastów. Działania te sprawią, że skóra naszego organizmu będzie regenerować się znacznie szybciej. Warto pamiętać, że zabiegi biostymulacyjne są bezpieczne, a także można z nich skorzystać przez cały rok.
Kto może skorzystać z zabiegu?
Zabiegi biostymulacyjne są niezwykle pomocne w kuracjach przeciwbólowych czy leczeniu przewlekłych chorób. W medycynie estetycznej zabiegi te mogą posłużyć do ujędrniania oraz tonizacji skóry, nieinwazyjnego liftingu, redukcji zmarszczek czy intensywnego odmładzania. Niestety, tak jak większość zabiegów proponowanych przez medycynę estetyczną tak i zabiegi biostymulacyjne mają swoje ograniczenia. Z opisywanych zabiegów nie mogą skorzystać osoby, które cierpią z powodu choroby nowotworowej, są w ciąży, praca ich tarczycy jest zaburzona, występuje poważna arytmia serca bądź ostra niewydolność krążenia. Ponadto zabiegi biostymulacyjne nie są dedykowane osobom, które chorują bakteryjnie, mają cukrzycę, cierpią z powodu nadwrażliwości na światło oraz przyjmują leki światłouczulające.
CZYTAJ TAKŻE: Regeneracja skóry osoczem bogatopłytkowym
Zastosowanie osocza bogatopłytkowego
Osocze bogatopłytkowe to naturalnie pozyskiwany preparat wykorzystywany w zabiegach biostymulacyjnych. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozwalają na:
- Ujędrnianie skóry,
- Redukcję drobnych zmarszczek,
- Poprawę nawilżenia skóry,
- Leczenie łysienia i wypadania włosów,
Pamiętajcie, że osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane bezpośrednio z krwi pacjenta. W tym celu pobieramy od 15 do 100 ml krwi żylnej, a następnie pobrany materiał poddajemy wirowaniu. Na przestrzeni kilku minut następuje oddzielenie erytrocytów od leukocytów i tak właśnie powstaje osocze bogatopłytkowe. Sam zabieg nie trwa długo, ponieważ zabiera od 30 do 40 minut.
Mezoterapia igłowa a biostymulacja
W Klinice VESUNA podstawowym zabiegiem biostymulacyjnym jest mezoterapia igłowa. Opisywana metoda zasadniczo sprowadza się do iniekcji odpowiednich substancji leczniczych bądź wcześniej przygotowanego osocza bogatopłytkowego do skóry na głębokość około 3-4 mm. Przed zabiegiem wybrany obszar zabiegowy jest odpowiednio dezynfekowany, natomiast po zabiegu na obszar zabiegowy nakładamy jałowy opatrunek. Mezoterapia jest szczególnie poleca osobom, które pragną odżywić swoją szarą, matową i suchą skórę, a także zahamować proces starzenia się skóry. Częstotliwość oraz ilość sesji zabiegowych jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Oczywiście przed każdym zabiegiem w Klinice VESUNA przeprowadzamy z pacjentem konsultację, której celem jest potwierdzenie czy kwalifikuje się on do zabiegu. Jeżeli wszystko się zgadza wówczas możliwe jest rozpoczęcie procedury zabiegowej.
Rozważasz zabieg biostymulacyjny? W takim razie umów się na pierwszą konsultacje w krakowskiej Klinice VESUNA! Nasi pracownicy przedstawią Ci ofertę zabiegową dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb, a także odpowiedzą na wszelkie pytania.