Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Przebarwienia posłoneczne jako niechciana pamiątka po wakacjach – jak je zwalczyć?

user

12 sierpnia 2020mgr kosmetolog Emilia Dawiec

Gorący klimat oraz wiele godzin spędzonych na plaży przyczynia się do powstania pięknej, aczkolwiek nie zawsze zdrowej opalenizny. Co zrobić, kiedy na naszym ciele pojawiły się nieestetyczne przebarwienia? Jak się ich pozbyć, a tym samym zachować prawidłową kondycję skóry? Na te pytania odpowie dziś mgr kosmetolog Emilia Dawiec.

Przebarwienia posłoneczne – czym właściwie są?

Przebarwienia posłoneczne to nic innego jak charakterystyczne zmiany o nieregularnym kształcie oraz wielkości. Mogą występować na naszym ciele tak naprawdę w dowolnym miejscu, które narażone było na zbyt intensywne bądź długie działanie promieni słonecznych. Przyczyną pojawienia się pozbawiających atrakcyjności plam, jest nierównomierne rozmieszczenie barwnika, który w wyniku nagromadzenia w jednym miejscu powoduje pojawienie się przebarwień.

Jak im zapobiegać?

Kluczowe w ochronie skóry przed przebarwieniami jest unikanie kosmetyków, które wchodzą w złą reakcję z promieniami UV, a co za tym idzie, prowadzą do powstania niekorzystnych zmian skórnych. Produktami, jakich z pewnością nie należy stosować przed opalaniem, są peelingi kwasowe, preparaty z witaminą A i jej pochodnymi, produkty zapachowe oraz perfumy – zawarte w nich substancje powodują często reakcje fototoksyczne, czego efektem są zmiany przypominające oparzenia, a następnie przebarwienia słoneczne.

Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed zmianami skórnymi, warto również uważać podczas stosowania środków czystości, kiedy używamy ich na zewnątrz. Ich skład podobnie jak perfumy może powodować pojawienie się przebarwień pod postacią plam.

CZYTAJ TAKŻE: Jak dbać o suchą skórę?

Precz z przebarwieniami!  

Laser FOTONA StarWalker®  to jedna z najskuteczniejszych oraz najbezpieczniejszych metod usuwania przebarwień, która w ostatnim czasie zyskała ogromną popularność w krakowskiej Klinice VESUNA. Urządzenie przewyższa pozostałe modele laserów przede wszystkim ze względu na możliwość generowania różnych długości fal o różnych rodzajach impulsów, które działają jedynie na wybrany fragment skóry, pozostawiając sąsiednie tkanki w nienaruszonym stanie.

FOTONA StarWalker®  – w czym tkwi sekret?

Zwalczanie przebarwień stało się niezwykle łatwe przede wszystkim za sprawą pikosekundowej wiązki światła laserowego, które emitowane jest przez StarWalker®. Dzięki rozbiciu na drobne kawałki barwnika zawartego w skórze, organizm jest w stanie samodzielnie je wydalić, co w rezultacie zapewnia pełne bezpieczeństwo naszym pacjentom. Zabieg cieszy się dużym zainteresowaniem również ze względu na niemal natychmiastowe efekty – już po upływie kilku dni można zauważyć zanikanie zmian skórnych. Dla uzyskania najlepszych efektów należy wykonać serię zabiegową (3-6 zabiegów raz w miesiącu).

 

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się przebarwień? Jeśli tak, nie czekaj i umów się na pierwszą wizytę w krakowskiej Klinice VESUNA, a nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby uzyskać pożądane przez Ciebie efekty.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę