Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Jak usunąć makijaż permanentny?

user

10 grudnia 2019mgr kosmetolog Katarzyna Gładkowska

Codzienne malowanie brwi, kresek w okolicach oka, spędza Ci sen z powiek. Po długich wahaniach w końcu decydujesz się na makijaż permanentny! Niestety osiągnięty efekt totalnie nie spełnia Twoich oczekiwań. Pragniesz się go pozbyć, ale zupełnie nie wiesz jak to zrobić. Spokojnie, dziś kosmetolog Katarzyna Gładkowska opowie jak usunąć makijaż permanentny.

 Makijaż permanentny – co to jest?

Makijaż permanentny znany również jako makijaż trwały czy mikropigmentacyjny od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Zasadniczo sprowadza się do wprowadzenia pod skórę pigmentów, do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka (na głębokość około 0.3-0.5 mm). Zabieg wykonuje się w dwóch sesjach: wprowadzenia barwnika i korekty makijażu. Pamiętajcie, że powinien on być poprzedzony konsultacją, która ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Ubytki barwnika należy uzupełniać raz do roku, dzięki czemu zostaje zachowana intensywność koloru.

Odpowiednia pielęgnacja

Decydując się na makijaż permanentny nie możesz zapomnieć o jego właściwej pielęgnacji! Przez kilka dni po zabiegu stosuj specjalny krem, zapobiegający infekcjom i przyśpieszający gojenie. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się tłuste kremy zawierające witaminę E, pantenol czy alantoinę. Po przeprowadzonym zabiegu nie odrywaj strupków, w miejscu poddanym pigmentacji – jest to naturalny etap złuszczenia naskórka. Nie możesz moczyć obszaru zabiegowego, ani używać w tym miejscu mydła. Przez kilka dni lepiej zrezygnować z sauny, solarium i basenu. Przez co najmniej 6 tygodni nie opalaj się na słońcu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak dbać o rzęsy, by były zdrowe?

Jak usunąć makijaż permanentny?

Jeżeli nie jesteś zadowolona z makijażu permanentnego, możesz go usunąć. Tu z pomocą przychodzą zabiegi laserowe. Przy doborze parametrów zwykle bierze się pod uwagę następujące czynniki: kolor pigmentu, głębokość jego umiejscowienia, czynniki anatomiczne, kształt wykonanego makijażu oraz potencjalnego obszaru zabiegowego.

W krakowskiej Klinice VESUNA usuwanie makijażu permanentnego przeprowadza się przy użyciu lasera III generacji – FOTONA StarWalker®. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna, praktycznie bezbolesna i przynosząca zdumiewające efekty!

Przebieg zabiegu

Laser FOTONA StarWalker® to połączenie dwóch technologii: fotoakustycznej z frakcyjno-ablacyjną. Laser wytwarza pikosekundowe impulsy, które rozbiją cząsteczki barwnika. Dzięki czemu „resztki” barwnika są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy. Metoda ta jest szybka, precyzyjna i bardzo skuteczna. Technologia pikosekundowa pozwala na usunięcie każdego elementu makijażu permanentnego, nawet z delikatnych okolic oka (tj. górna i dolna powieka). Ilość sesji zabiegu jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Między każdym zabiegiem należy zachować odpowiedni odstęp czasu.

Pragniesz usunąć makijaż permanentny za pomocą lasera StarWalker®? Zatem zadzwoń do krakowskiej Kliniki VESUNA i zaplanuj swoją pierwszą wizytę! Nasi pracownicy dostarczą Ci wszelkich informacji o zabiegu, a także odpowiedzą na Twoje pytania.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę