Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Jak dbać o cerę wrażliwą i suchą w okresie zimowym?

user

2 stycznia 2021Magdalena Batóg

Zimą nasza skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak mróz, wiatr oraz częste zmiany temperatury. Zwłaszcza cera wrażliwa źle reaguje na takie warunki pogodowe. Staje się podrażniona i zaczerwieniona. Problem ten najczęściej dotyczy cery suchej, cienkiej i delikatnej. Zatem co możesz zrobić, aby jak najlepiej zadbać o swoją cerę w tym okresie? Z pewnością warto rozważyć połączenie pielęgnacji domowej z zabiegami profesjonalnymi. Jednym z nich jest zabieg Intraceuticals®, który zapewni optymalne nawilżenie skórze. W dzisiejszym artykule, o jego zaletach opowie kosmetolog Magdalena Batóg.

Zadbaj o skórę twarzy!

Z całą pewnością musisz to zrobić. Pielęgnacja cery wrażliwej jest skomplikowana, a zimą – to prawdziwe wyzwanie. Przyczyną nadwrażliwości jest uszkodzenie bariery ochronnej naskórka, spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i błędami w podstawowej pielęgnacji cery.

Skóra zimą, a latem

Zimą nasza skóra traci wilgoć dużo szybciej niż latem. Właśnie z tego powodu staje się bardziej szorstka, mało elastyczna i łatwo ulega podrażnieniom. Nasze codzienne nawyki pielęgnacyjne mogą okazać się niewystarczające w takiej sytuacji. Zatem należy je podzielić na „letnie” i „zimowe”. Pamiętaj o właściwym dobraniu kosmetyków, do twojego rodzaju cery. Jeżeli wybierzesz dobrze, wzmocnisz barierę ochronną skóry.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zimowa pielęgnacja ust      

Cera wrażliwa i sucha zimą – jak dbać?

Główna zasada pielęgnacji – wzmocnienie płaszcza lipidowego skóry. W tym celu dobieraj preparaty, w których składzie znajdziesz: ceramidy, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe czy skwalen. Kolejnym krokiem jest odpowiednie nawilżenie, które uzyskasz stosując produkty zawierające między innymi kwas hialuronowy, witaminę E oraz witaminy z grupy B. Pamiętaj również o stosowaniu substancji łagodzących, takich jak woda termalna i alantoina, które przyniosą ulgę podrażnionej skórze twarzy.  Nie zapominaj o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Postaw na filtry mineralne – są rzadszą przyczyną podrażnień i uczuleń niż filtry chemiczne.

Na ratunek Intraceuticals®

Aby zapewnić swojej skórze optymalne nawilżenie warto połączyć codzienną pielęgnację domową z zabiegami profesjonalnymi. Godnym Twojej uwagi jest zabieg Intraceuticals®, który znajduje się w ofercie krakowskiej Kliniki VESUNA. Infuzja tlenowa pozwala na osiągnięcie efektu dokładnie nawilżonej, wypełnionej i rozświetlonej skóry i to w całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny sposób. Zmiany zobaczysz już po pierwszej sesji. Aby uzyskać najbardziej spektakularne efekty, zaleca się przeprowadzenie serii 6 zabiegów, wykonywanych w tygodniowym odstępie czasu. Kurację możesz powtarzać dwa razy w ciągu roku. Cera wrażliwa i sucha, zimą już nie będzie problemem.

Twoja cera jest w fatalnym stanie? Trzeba coś z tym zrobić. Zadzwoń do krakowskiej Kliniki VESUNA i zapisz się na zabieg Intraceuticals®.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę