Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Codzienne rytuały czyli wieczorna pielęgnacja cery

user

14 maja 2020mgr kosmetolog Mariola Maziarz

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy spędza Ci sen z powiek. Mimo stosowania kremów, peelingów czy płynów micelarnych Twoja skóra wyraźnie się przetłuszcza. Już nie wiesz co masz robić, bo dotychczas podjęte kroki zwyczajnie nie działają. Być może jesteś posiadaczką cery mieszanej, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Dziś kosmetolog Mariola Maziarz opowie jak właściwie pielęgnować ten typ cery, zwłaszcza wieczorem!

Cera mieszana – jak ją rozpoznać?

Skóra mieszana to połączenie cery tłustej i suchej, przez co nie należy do najłatwiejszych w pielęgnacji. Tłuste obszary znajdują się w tak zwanej strefie T: czoło, nos, broda. Z kolei do suchej należą policzki, skronie, a w rzadkich przypadkach broda i policzki. Zwykle ten rodzaj cery występuje u kobiet, które w młodości posiadały cerę tłustą. Może być ona również efektem niewłaściwej pielęgnacji, która zaburza równowagę wodno-lipidową górnej warstwy naskórka.

Żelazne zasady

W przypadku pielęgnacji cery mieszanej, zarówno porannej jak i wieczornej należy kierować się dwiema, żelaznymi zasadami. Po pierwsze należy normalizować te obszary skóry, które najbardziej się przetłuszczają. Po drugie – nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać! Najbardziej suche miejsca rozpoznacie tuż po umyciu! Będą się one nadmiernie ściągać, a także łuszczyć.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Typy cery i ich właściwa pielęgnacja

Wieczorna pielęgnacja cery mieszanej

Podstawą wieczornej pielęgnacji cery mieszanej jest odpowiedni dobór kosmetyków. Powinny one kontrolować i normalizować produkcję sebum. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kremy z retinolem, które matowią strefę T, regulują wydzielanie sebum, a także sprawiają, że skóra twarzy nie przesusza się. Podczas wieczornej pielęgnacji cery mieszanej nie zapominajcie także o dokładnym oczyszczaniu skóry, tonizowaniu, a także nawilżaniu skóry wokół oczu! Ważne, aby nie kłaść się spać w makijażu, który przyśpiesza namnażanie się bakterii, zapycha skórę, przez co skóra nie może oddychać. Wybierajcie te kosmetyki, które są przeznaczonedla cery mieszanej. Na dzień stosujcie filtry przeciwsłoneczne, najlepiej te mineralne – fizyczne. Codzienne rytuały możecie wzbogacić o maseczki, glinki do twarzy i hydrolaty!

Kompleksowa pielęgnacja skóry dzięki INTRACEUTICALS®

INTRACEUTICALS® to jeden z zabiegów, znajdujących się w ofercie krakowskiej Kliniki VESUNA, który zapewnia optymalną pielęgnację skóry, poprzez jej właściwe nawilżenie, wyrównanie kolorytu, rozświetlenie i wypełnienie. Zabieg ten jest bezpieczny, nieinwazyjny, a jego efekty zauważycie już po pierwszej sesji. Aby osiągnąć najbardziej pożądane efekty kuracji zaleca się jej powtórzenie w 6 sesjach, zachowując tygodniowy odstęp czasu. Infuzję tlenową można powtarzać dwa razy do roku.

Twoja skóra potrzebuje kompleksowej pielęgnacji? Zatem zadzwoń do krakowskiej Kliniki VESUNA i zaplanuj swoją pierwszą wizytę. Nasi pracownicy przedstawią Ci ofertę zabiegową dostosowaną do Twoich potrzeb, a także odpowiedzą na Twoje pytania.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę