Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Jak się pozbyć rozstępów na udach?

user

25 września 2015vesunalifestyle

Gładka i jędrna skóra bez skazy to marzenie wielu z nas. Niestety mimo starań często pojawiają się na niej niedoskonałości. Szczególnie widoczne i nieestetyczne są rozstępy na udach, problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pojawiają się nagle przybierając postać długich, nieregularnych czerwonych pasm, które z czasem bledną i stają się mniej widoczne. Zatem jak skutecznie pozbyć się rozstępów na udach?

Przyczyny powstawania rozstępów na udach

Istnieje kilka czynników, które mogą mieć wpływ na powstawanie rozstępów na udach, ale przyczyna na ogół jest taka sama. Skóra nadmiernie się rozciąga, co prowadzi do uszkodzenia tkanek i zerwania włókien kolagenowych. Najczęstszą przyczyną powstawania rozstępów są niekontrolowane wahania wagi, zarówno tycie, jak i nagły spadek masy ciała. Ten problem często towarzyszy kobietom w ciąży, które dodatkowo zmagają się z ekstremalnie rozciągającą się skórą na brzuchu. Przyczyną mogą być także zmiany hormonalne i skłonności genetyczne. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że jeśli u rodziców pojawiały się rozstępy, ich dzieci też mogą mieć ten problem. Nagłe skoki wzrostu oraz uprawianie kulturystyki związanej z budową masy mięśniowej również mogą prowadzić do powstawania rozstępów na udach oraz innych partiach ciała.

Naturalne metody zwalczania

Choć sprawa wydaje się beznadziejna, z rozstępami na udach można wygrać. Najlepszym sposobem jest zapobieganie ich powstawaniu. Receptą jest kontrola wagi i wprowadzenie zbilansowanej diety. Napięcie skóry można zmniejszyć za pomocą preparatów nawilżających. Warto sięgnąć po balsamy zawierające masło kakaowe, których regularne stosowanie zmniejsza ryzyko powstawania nowych zmian. Można także sięgnąć po suplementy, które uzupełnią niedobory witamin A i E, odpowiedzialnych za kondycję skóry.

CZYTAJ TAKŻE: PRZYCZYNY POWSTAWANIA ROZSTĘPÓW I PROFILAKTYKA

Metody laserowe

Jeśli pojawiły się u nas rozstępy na udach, brzuchu czy innych partiach ciała, a metody naturalne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto sięgnąć po rozwiązania medycyny estetycznej. Jedną z najskuteczniejszych metod w usuwaniu rozstępów są lasery. W krakowskiej Klinice VESUNA używamy laserów ablacyjnych Er:YAG FOTONA SPECTRO SP i DUALIS SP. Już po pierwszym zabiegu widać znaczącą poprawę wyglądu skóry.

Jak przebiega zabieg?

W trakcie zabiegu usuwania rozstępów na udach urządzenie emituje promienie laserowe, które wnikają głęboko w tkanki skóry. W wyniku wysokiej temperatury zewnętrzna warstwa naskórka zostaje usunięta, a skóra rozpoczyna regenerację i tworzenie nowych włókien kolagenowych. Lasery frakcyjne pozostawiały w zdrowej skórze rozgrzane pozostałości, które prowadziły do powstawania obrzęków i zbędnego bólu. Lasery Er:YAG FOTONA SPECTRO SP i DUALIS SP posiadają nowoczesną głowicę, która natychmiast usuwa martwe tkanki. Dzięki temu skóra szybciej się regeneruje, a okres rekonwalescencji znacząco się skraca. Pierwsze efekty są widoczne już po paru dniach. Rozstępy bledną, są też bardziej wygładzone, a przez to stają się mniej widoczne. Dla pełnego i satysfakcjonującego efektu konieczne jest wykonanie minimum 3-4 zabiegów.

Przyjdź do Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA i skorzystaj z zabiegu usuwania rozstępów z ud w Krakowie. Zapoznaj się z Naszą ofertą. Zasługujesz na piękną skórę!

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę