Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Terapia akustyczna w rehabilitacji medycznej

user

20 grudnia 2018dr Ewelina Styczyńska-Kowalska

Terapia akustyczna SWT w rehabilitacji medycznej jak i innych gałęziach medycyny cieszy się dużym zainteresowaniem. Dlaczego? Opisywana terapia przynosi spektakularne efekty u osób, które borykają się  z przewlekłym bólem występującym w układzie mięśniowo-szkieletowym. W porównaniu do innych metod, terapia przynosi długotrwałe efekty. Dziś lekarz Ewelina Styczyńska-Kowalska przedstawi jak przebiega terapia.

Na czym polega terapia?

Terapia akustyczna to nic innego jak terapia falami uderzeniowymi, która jest doceniana przez specjalistów z takich dziedzin jak medycyna sportowa, fizjoterapia czy ortopedia. Opisywaną kurację wykorzystuje się w szczególności u osób, które borykają się z przewlekłym bólem występującym w układzie mięśniowo-szkieletowym. W Klinice VESUNA terapię przeprowadza się za pomocą urządzenia medycznego EAT Skin Shock®, które łączy pracę dwóch rodzajów fal, a mianowicie fal mechanicznych oraz fal akustycznych.

Jak to możliwe, że urządzenie przynosi ulgę w bólu? Dzięki połączeniu pracy dwóch rodzajów fal urządzenie pozwala na leczenie oraz regenerację tkanki miękkiej jak i ścięgien. Urządzenie niweluje ból dzięki bezpośredniemu oddziaływaniu głowicy urządzenia na obszar, który najbardziej doskwiera pacjentowi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Regeneracja tkanek miękkich dzięki terapii falami uderzeniowymi

Kto może skorzystać z kuracji?

Terapia akustyczna w rehabilitacji medycznej jest głównie kierowana do osób, które zmagają się z ostrogą piętową, zapaleniem powięzi podeszwowej stopy, zapaleniem nadkłykcia. Terapia sprawdza się także u osób, które cierpią z powodu przewlekłego bólu ścięgna Achillesa, ścięgna rzepki, stawu rzekomego, stawów barkowych ze zwapnieniem.

Niestety terapia falami uderzeniowymi nie może zostać przeprowadzona u osób, które chorują na nowotwór, cierpią z powodu hemofilii, na przełomie trzech miesięcy przebyli zawał serca, a także u osób, które często stosują dużą dawkę antyagulantów.

Przebieg terapii akustycznej

Przed rozpoczęciem terapii w Klinice VESUNA z każdym pacjentem przeprowadzamy konsultacje, która ma wykluczyć wcześniej przedstawione przeciwwskazania do rozpoczęcia leczenia. Jeżeli pacjent spełnia wszelkie wymogi wówczas rozpoczynamy kurację. Najczęściej terapia sprowadza się do 5-6 sesji z których każda trwa około 10 minut. Każdy zabieg  powinien zostać rozłożony odpowiednio w czasie. Jak wygląda pojedyncza sesja? Podczas zabiegu wykorzystuje sprzęt medyczny EAT Skin Shock®, który łączy w sobie pracę dwóch fal: akustycznych oraz mechanicznych. Głowicę urządzenia przykładamy do obszaru, które charakteryzuje się silnym bólem. Wówczas EAT Skin Shock® wykonuje całą pracę. Pamiętajcie, że już po pierwszej sesji zabiegowej odczujecie wyraźną poprawę.

Cierpisz z powodu bólu, który nie ustępuje? Zatem umów się na pierwsze konsultacje w Klinice VESUNA. Nasi pracownicy przedstawią Ci ofertę zabiegową dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę