Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Przyczyny nadpotliwości, dlaczego dezodorant to czasami za mało?

user

19 września 2017Vesuna

Coraz więcej kobiet stawia na zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną. Ćwiczenia na siłowni, joga, jogging to ogromna przyjemność. W trakcie wysiłku wiele z nas musi jednak walczyć z wrogiem, którym jest pot. Co zrobić kiedy dezodorant to za mało? Poznaj przyczyny nadpotliwości oraz sposoby radzenia sobie z nią.

Przyczyny nadmiernej potliwości

Gdy cierpimy na nadpotliwość, pot może pojawijać się niemal wszędzie. Najczęściej widoczny jest na twarzy, w okolicach pach oraz dłoni. Niestety nie pojawia się tylko w wyniku zmęczenia czy nadmiernego ogrzania organizmu, ale także przez stres czy odczucie zimna. Jakie mogą być przyczyny nadmiernego pocenia się? Jest ich wiele, w tym:

  • zaburzenia hormonalne – menopauza, czy problemy z tarczycą,
  • cukrzyca oraz dieta, która doprowadza do wahań poziomu cukru w organiźmie,
  • gruźlica oraz chłoniaki,
  • genetyka – czyli zbyt intensywna praca gruczołów potowych,
  • noszenie ubrań wyprodukwanych ze sztucznych materiałów, które nie gwarantują dopowiedniego przepływu powietrza,
  • nieprawidłowa waga,
  • zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego.

Nadmiernemu poceniu się można zapobiegać  poprzez używanie przeznaczonych do tego preparatów, ziół i leków, efekty są często niezauważalne. Poznaj sposoby na skuteczną walkę z potem.

Co zrobić kiedy dezodorant to za mało?

Nie zawsze domowe sposób wystarczają, aby pozbyć się naprawdę uciążliwego problemu. Co zrobić w momencie gdy przegrywamy walkę z potem? Medycyna estetyczna oferuje nam aż dwa skuteczne sposoby leczenia tej dolegliwości. Najbardziej znana jest likwidacja nadpotliwości przy użyciu botoksu. Istnieje jednak nowy sposób – zabieg ThermiDry.

CZYTAJ TAKŻE – SPOSOBY WALKI Z NADPOTLIWOŚCIĄ

ThermiDry – co to jest?

Nadmierne wydzielanie potu można ograniczyć dzięki urządzeniu ThermiRf, które bazuje na wydzielaniu fal radiowych i leczeniu temperaturą. ThermiDry to zabieg minimalnie inwazyjny. Urządzenie jest kierowane na obszary ciała, w których znajdują się gruczoły odpowiedzialne za produkcję potu. Zostają one zablokowane poprzez podgrzanie. Wydzielanie temperatury jest kontrolowane na wielu etapach, a obszar zabiegowy jest dodatkowo znieczulany, aby zminimalizować dyskomfort.

https://youtu.be/UfQ-YmRCIBI

Opisywana metoda walki z nadpotliwością to świetne rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Będziesz mogła swobodnie wybrać się z koleżankami na fitness czy imprezę, nie obawiając się o nieestetyczne plamy na bluzce, czy rozmazany makijaż.

Umów się na wizytę!

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę