Peelingi medyczne a laserowe
- 16 kwietnia 2019
- mgr Emilia Kuczaj - kosmetolog
Pragniesz przywrócić swojej cerze młodzieńczy blask? A może chcesz ją ujędrnić, zlikwidować rozszerzone pory, blizny bądź zmarszczki? W Twoim przypadku idealnym rozwiązaniem jest peeling, który skutecznie usunie powierzchniową warstwę naskórka. Tylko, który peeling wybrać – medyczny a może laserowy? Dziś na to pytanie odpowie kosmetolog Emilia Dawiec.
Peeling laserowy a medyczny
Dziś medycyna estetyczna daje nam wiele możliwości, które mogą ujędrnić skórę, przywrócić jędrność odpowiednie nawilżenie czy młodzieńczy blask. Oczywiście zabieg, który w dalszym ciągu cieszy się sporą popularnością to właśnie peeling. Pewnie zastanawiacie się jaka jest różnica między peelingiem laserowym a medycznym, już tłumaczę. Peeling laserowy pozwala na likwidację stanów zapalnych skóry, jednocześnie ją wygładzając i poprawiając jej strukturę. Ponadto dzięki tej formie peelingu możliwe jest wyrównanie kolorytu naszej cery przy jednoczesnym zwężeniu porów. Jeżeli chodzi o peeling medyczny to zaleca się go szczególnie osobom u których wystąpiły przebarwienia, zaskórniki, łojotok, rozstępy, trądzik i blizny potrądzikowe. Peeling medyczny dodatkowo oczyszcza skórę twarzy a także jest polecany przy skórze suchej i szorstkiej.
Kto może skorzystać z zabiegu?
W ofercie krakowskiej Kliniki VESUNA znajduje się zarówno peeling medyczny jak i peeling laserowy. Obie metody są niezwykle skuteczne jednakże ich przeznaczenie się nieco różni. Przede wszystkim peeling laserowy jest przeznaczony dla osób u których powstałe przebarwienia pojawiły się poprzez:
- Ciążę i karmienie piersią,
- Problemy na tle hormonalnym,
- Stosowanie antykoncepcji hormonalnej,
- Stosowanie leków, które zwiększają wrażliwość skóry na działanie promieni ultrafioletowych,
- Nadmierną ekspozycję skóry na negatywne działanie promieni słonecznych,
Zastosowanie peelingów medycznych przybliżyłam w poprzednim akapicie. Nie mniej jednak peelingi medyczne można również stosować w walce z oznakami fotostarzenia skóry jak na przykład zmarszczki i wyraźna wiotkość.
Jakie są przeciwwskazania?
Tak jak w przypadku innych zabiegów proponowanych przez medycynę estetyczną tak i przy peelingach istnieją pewne ograniczenia. Jeżeli chodzi o peelingi medyczne to nie są one dedykowane osobom, które są w ciąży bądź karmią piersią, mają aktywną opryszczkę, posiadają cienką i płytko unaczynioną skórę, a także cierpią z powodu zapalenia skóry czy chorób na tle autoimmunologicznym.
Z kolei głównymi przeciwwskazaniami do peelingu laserowego oprócz wyżej wymienionych, są: choroba nowotworowa (obecna i przebyta), świeża opalenizna (należy odczekać minimum 4 tygodnie do wykonania zabiegu) oraz przyjmowanie związków o właściwościach fotouczulających (retinoidów, antybiotyków, wybranych ziół).
CZYTAJ TAKŻE: Domowe peelingi dla gładkiej skóry
Przebieg zabiegu
W Klinice VESUNA peeling laserowy jest przeprowadzany za pomocą lasera Er: Yag Fotona Spectro SP i Dualis SP. Zabieg ten zasadniczo sprowadza się do skierowania wiązki lasera na wybrany obszar zabiegowy, który prowadzi do powstania małych uszkodzeń. Dzięki tym działaniom skóra jest dostaje sygnał do szybszej regeneracji poprzez szybszą produkcję elastyny oraz kolagenu. Dla osiągnięcia optymalnych efektów zabiegu zaleca się jego powtórzenie od 2 do 5 serii rozłożonych odpowiednio w czasie.
Jeżeli chodzi o peelingi medyczne to w Klinice możecie skorzystać z peelingu migdałowego, glikolowego, lekarskiego Yellow Peel , peelingu lekarskiego Easy Peel oraz peelingu Easy Peel + Only Touch Peel. Każdy z nich ma nieco inne przeznaczenie, nie mniej jednak równie skuteczny.
Rozważasz peeling laserowy? A może peeling medyczny? Zatem zadzwoń do Kliniki VESUNA i umów się na pierwsze konsultacje. Nasi pracownicy przedstawią Ci ofertę zabiegową dostosowaną do Twoich, indywidualnych potrzeb, a także odpowiedzą na Twoje pytania.