Osocze bogatopłytkowe – jak wpływa na regenerację skóry?

- 6 marca 2021
- Lekarz Dermatolog Agnieszka Drożniak
Twoja twarz wygląda na przemęczoną i pozbawioną blasku? A może zmagasz się z suchą skórą, na której sukcesywnie przybywa coraz więcej zmarszczek? Jeśli tak, z pewnością potrzebujesz kompleksowej regeneracji! Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, czym jest osocze bogatopłytkowe i w jaki sposób wpływa na odnowę naszej skóry.
Osocze bogatopłytkowe – zastosowanie w medycynie estetycznej
Osocze bogatopłytkowe to preparat, który uzyskujemy w wyniku odwirowania krwi autologicznej (własnej pacjenta), w której zawarta jest zwiększona ilość płytek krwi. Tak otrzymana substancja, to środek, który w dużym stopniu wpływa na regenerację naszego organizmu, dlatego od kilku lat zyskał szczególne zainteresowanie wśród specjalistów medycyny estetycznej. Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie zastosowanie ma osocze bogatopłytkowe? Jego działanie wykorzystywane jest przede wszystkim w obrębie twarzy, gdzie szczególną rolę odgrywa zdrowa, odżywiona skóra, która bezpośrednio wpływa na nasz atrakcyjny oraz młody wygląd. To świetna alternatywa dla botoxu, który w odróżnieniu od tzw. wampirzego liftingu, jest bardziej inwazyjny i tym samym mniej bezpieczny.
SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Zabiegi na twarz po 40-stym roku życia – które wybrać?
Regeneris® – zdrowa i piękna skóra od zaraz!
Jednym z najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych znajdujących się w ofercie Kliniki Vesuna jest Regeneris® – terapia, która w dużej mierze opiera się na biostymulacji komórek skóry. To innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym, które tworząc czynniki wzrostu, pobudzają procesy regeneracyjne, wspomagają tworzenie nowych naczyń krwionośnych, aktywują komórki macierzyste, oraz stymulują produkcję kolagenu.
Jak wygląda zabieg?
Terapia osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu niewielkiej ilości (6-18ml) krwi od pacjenta do specjalnych probówek, gdzie następnie zostaje poddana odwirowaniu. Po około 5 minutach następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza krwi i tak otrzymany preparat zostaje rozprowadzany do skóry na głębokość 3-4 mm w wybranym przez pacjenta obszarze. Zabieg trwa około 30-40 minut i jest całkowicie bezpieczny.
CZYTAJ TAKŻE: Na czym polega endolifting twarzy?
Na jakie efekty można liczyć?
Osoby, które zdecydowały się na zastosowanie osocza bogatopłytkowego w terapii Regeneris®, mogą spodziewać się głębokiego nawilżenia, liftingu oraz poprawy kolorytu skóry. Regeneracyjne działanie zabiegu doskonale sprawdzi się również w przypadku usunięcia blizn i blizn potrądzikowych. To fantastyczny sposób na uzyskanie efektu promiennej, odżywionej skóry, która pozbawiona jest oznak zmęczenia oraz starzenia się.
Marzysz o zregenerowanej oraz gładkiej skórze? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i zaplanuj swoją pierwszą wizytę w Klinice Vesuna.