Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Odmładzanie skóry bez użycia skalpela!

user

12 września 2019mgr Elżbieta Maryńczak

Na skórze Twojej twarzy zaczęło przybywać zmarszczek. Do tego zauważyłaś, że skóra straciła odpowiednie napięcie, jędrność, elastyczność. Z tego powodu zaczynasz odczuwać kompleksy, pragniesz to zmienić. Rozważasz zabiegi proponowane przez medycynę estetyczną, jednak boisz się bólu i okresu rekonwalescencji. Spokojnie, wiele zabiegów nie wymaga ingerencji skalpela! Dziś kosmetolog Elżbieta Maryńczak opowie o innowacyjnym zabiegu Exilis®Elite™, który odmładza i ujędrnia skórę.

Dlaczego skóra się starzeje?

Proces starzenia się ludzkiej skóry jest całkowicie naturalny i nieunikniony. Tempo zależne jest od dwóch czynników: endogennego związanego z indywidualnymi predyspozycjami genetycznymi, a także egzogennego związanego ze stylem życia. Skóra u osób palących papierosy, nadmiernie eksponujących skórę na działanie promieni słonecznych czy zaniedbujących pielęgnację, starzeje się znacznie szybciej. Wyodrębnić możemy trzy elementy starzenia się ludzkiej skóry, a mianowicie są to:

  • Zmiany struktury skóry (dotyczą pogorszenia się jakości skóry),
  • Starzenie objętościowe (tj. zanik kości, mięśni, ubytki tkanki tłuszczowej),
  • Czynniki grawitacyjne (widoczne opadanie tkanek).

Odmładzanie skóry – od czego zacząć?

Skóra ludzkiego organizmu składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Oddziałując na poszczególne jej warstwy jesteśmy w stanie pobudzić skórę do regeneracji i jednocześnie hamować procesy starzenia. Czas nie jest sprzymierzeńcem ludzkiej skóry, ponieważ wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu, który odpowiada za jędrność i sprężystość skóry. Niestety, zwiększa się ilość enzymów, które przyczyniają się do rozkładu m.in. elastyny. W efekcie skóra staje się cieńsza, wiotka, traci jędrność. Jeżeli pragniemy zatrzymać czas w pierwszej kolejności warto zacząć od zabiegów złuszczających, które skupiają się na wierzchniej warstwie skóry (tj. naskórka). Następnie warto rozważyć zabiegi na bazie kwasu hialuronowego i koktajli rewitalizujących, które pozwolą zregenerować i odżywić głębsze warstwy skóry od środka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak zachować młodą i napiętą skórę twarzy?

Odmłódź skórę z Exilis®Elite™ 

W krakowskiej Klinice VESUNA jednym z zabiegów odmładzających skórę bez ingerencji chirurgicznej jest Exilis®Elite™. Ten innowacyjny system medyczny, posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa FDA. Jego efekty zostały potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi, laboratoryjnymi. Jest to zabieg bezpieczny, bezbolesny i bezinwazyjny. Wykorzystywany do: redukcji zmarszczek, ujędrnienia i wygładzenia skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Jakich efektów się spodziewać?

Pierwsze efekty zabiegu Exilis®Elite™ można zaobserwować już po pierwszej sesji. Z całą pewnością skóra staje się gładsza, jędrna, poprawia się owal twarzy, powraca młodzieńczy blask. Ponadto zabieg pozwala na redukcję zmarszczek, lifting oczu, ust, czoła, szyi i podbródka. Niemniej jednak aby osiągnąć najbardziej spektakularne efekty zabiegu zaleca się jego powtórzenie w 4-6 seriach.

 

Pragniesz odmłodzić skórę za pomocą zabiegu Exilis®Elite™? Zatem zadzwoń do krakowskiej Kliniki VESUNA i umów się na pierwsze konsultacje. Nasi pracownicy dostarczą Ci wszelkich informacji na temat zabiegu, a także odpowiedzą na Twoje pytania.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę