Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Nadpotliwość pach – jaki zabieg wybrać?

user

16 sierpnia 2020Lekarz Agnieszka Drożniak-Konstanty

Od dłuższego czasu zmagasz się z nadmierną potliwością pach? Bez względu na porę roku oraz czynności, jakie wykonujesz, doskwiera Ci nieustanne pocenie się, na które nie działają żadne antyperspiranty? Jeśli ten opis pasuje do Twojej codzienności, prawdopodobnie cierpisz na nadpotliwość. Co to oznacza i jak sobie z nią poradzić? Na to pytania odpowie dziś Lekarz Agnieszka Drożniak-Konstanty.

O czym świadczy nadmierna potliwość?

Pocenie się to naturalny odruch każdego organizmu – wytwarzany w sytuacjach stresowych, podczas wysiłku fizycznego bądź upalnych dni, sprawia, że nasze ciało jest w stanie utrzymać prawidłową temperaturę, a także zapewnić odpowiednie nawilżenie skóry. Jednak o czym świadczy zbyt częsta oraz zbyt intensywna potliwość, która prowadzi do zakłopotania i uczucia dyskomfortu? Z pewnością w takiej sytuacji mamy do czynienia z zaburzeniem funkcjonowania gruczołów potowych.

Nadpotliwość może przybierać dwie formy: pierwotną (uwarunkowaną genetycznie) oraz wtórną (będącą następstwem pewnych chorób):

  • Otyłość
  • Menopauza
  • Cukrzyca
  • Zaburzenia neurologiczne
  • Niewydolność serca
  • Choroby nowotworowe
  • Nadczynność tarczycy
  • Gruźlica
  • Infekcje bakteryjne bądź wirusowe
  • Obturacyjny bezdech senny.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Do jakiego lekarza zgłosić się z nadpotliwością? 

Nadpotliwość – jak zapobiegać?

W walce z nadmierną potliwością, w pierwszej kolejności warto spróbować naturalnych rozwiązań, które mogą skutecznie zatrzymać wydzielanie „nadprogramowej” ilości potu. Widoczną poprawę może przynieść nam higiena osobista – wprawdzie prosta, ale jakże w wielu przypadkach skuteczna metoda sprawi, że będziemy czuć się bardziej komfortowo przez cały dzień. Skuteczny może również okazać się odpowiedni dobór tkanin, z jakich wykonane są nasze ubrania – unikaj poliestru na rzecz bawełny, a zminimalizujesz ryzyko nadmiernego pocenia się. Kofeina oraz alkohol to również wyzwalacze potu, dlatego, jeśli zmagasz się z tym wstydliwym schorzeniem, staraj się zmniejszyć ilość powyższych produktów bądź w całości wyeliminuj je ze swojej diety.

ThermiDry  – pionier w zwalczaniu nadpotliwości pach

Co zrobić, gdy naturalne sposoby nie przynoszą oczekiwanych efektów? Z pomocą przychodzi ThermiDry – innowacyjna metoda w trwałej eliminacji nadpotliwości. Jest to jedyny na rynku zabieg, który prowadzi do uszkodzenia gruczołów potowych i co za tym idzie zmniejszenia wydzielania potu. Zabieg opiera się na podskórnym emitowaniu fali elektromagnetycznej, która niszczy gruczoły dołów pachowych poprzez podniesienie ich temperatury. W celu sprawdzenia efektywności zabiegu wykonuje się  test Minora, który za sprawą zabarwienia obszaru o największej aktywności gruczołów potowych pokazuje dokładnie w jakim miejscu mamy problem z największa potliwością i jak efektywny był zabieg ThermiDry.

 

Szukasz skutecznego sposobu na zwalczenie nadpotliwości? Jeśli tak, umów się  na wizytę w Klinice VESUNA i skorzystaj z zabiegu ThermiDry!

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę