Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Jak leczyć migrenowe bóle głowy?

user

23 maja 2015Vesuna

Szybkość we współczesnym świecie jest cechą determinującą nasze życie. Narzekamy na nadmiar obowiązków, gonią nas terminy, męczą problemy. Czujemy się zmęczeni i zestresowani, a taki stan powodować może ból głowy. Migrena powszechnie kojarzona jest z dolegliwością męczącą kobiety i osoby słabe, jednak jak się okazuje, dotyka najczęściej ludzi w pełni sił, dynamicznych i aktywnych, a nawet dzieci. Przewlekły i intensywny ból potrafi w znaczny sposób utrudnić nasze funkcjonowanie. By migrena nie przejęła kontroli nad naszym życiem, warto jej zapobiegać i zadbać o siebie. Dowiedz się, jak leczyć migrenowe bóle głowy?

Jak odróżnić zwykły ból głowy od migreny?

Dominującym objawem migreny jest napadowy ból głowy, trwający od kilku do kilkudziesięciu godzin, przeważnie nawracający w nieregularnych odstępach czasu. Ból ma charakter pulsujący i zazwyczaj występuje po jednej stronie, w rejonie skroni lub części potylicznej. Często towarzyszą mu nudności, wymioty, a także nadwrażliwość na światło i dźwięk. Wiele osób wspomina o poprzedzającej napady migreny charakterystycznej aurze – ogólnym rozdrażnieniu, zmęczeniu i senności, a nawet zaburzeniach świadomości, problemach z widzeniem czy drętwieniem kończyn.

Przyczyny migreny

Czynniki mogące wywołać napady migreny możemy podzielić na kilka grup: emocjonalne, takie jak depresja, obciążenie psychiczne, stres (jak i odprężenie po sytuacji stresowej); zdrowotne – wysokie ciśnienie krwi, miesiączkowanie i jajeczkowanie, stany zapalne zębów, problemy z kręgosłupem, zmiany hormonalne, nieodpowiednia dieta (częste spożywanie alkoholu, tłustych potraw, czekolady, produktów zawierających konserwanty) oraz czynniki zewnętrzne – podróże, zmiany pogody, hałas, intensywne zapachy czy przemęczanie wzroku.

CZYTAJ TAKŻE – CZY BOTOKS JEST SZKODLIWY?

Jak leczyć migrenowe bóle głowy botoksem?

W walce ze zwykłym bólem przydatne mogą okazać się medykamenty lub dłuższy wypoczynek, jednak migrena stanowi znacznie poważniejszy problem. Botoks kojarzony jest przede wszystkim z medycyną estetyczną, jako skuteczna metoda usuwania zmarszczek mimicznych. Okazuje się, że jest również pomocny w walce z przewlekłą migreną. Krakowskie kliniki Vesuna oferują zabiegi z użyciem botoksu, bezpieczne dla organizmu, pozwalające w znacznym stopniu ograniczyć i zmniejszyć intensywność nawracających bólów głowy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LECZENIU MIGRENY BOTOXEM

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedzony jest szczegółowym i rzetelnym wywiadem z pacjentem, na podstawie którego lekarz ustala przyczyny migreny i ocenia ogólny stan zdrowia. Określa, które partie mięśni głowy i szyi uciskają lub w inny sposób drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę, a następnie ostrzykuje je botoksem. Środek poraża odpowiednie zakończenia nerwowe, rozluźniając w te sposób mięśnie, które wywołują migrenę. Cały zabieg trwa jedynie kilkanaście minut i jest bezbolesny. Leczenie jest skuteczne i długotrwałe. Efekty utrzymują się od trzech do sześciu miesięcy, po tym okresie zabieg należy powróżyć.

Jeśli chcesz zapomnieć o nawracającym bólu głowy,
zapoznaj się z ofertą i umów się na zabieg z zastosowaniem botoksu w Krakowie!

 

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę