Jak skutecznie usunąć cellulit? (cz.1)
- 2 lipca 2015
- Sara Sendorek - kosmetolog
Cellulit, zwany powszechnie pomarańczową skórką, jest zmorą wielu z nas. Dotyka głównie kobiety, niezależnie od wieku i wagi. Atakuje najczęściej brzuch, biodra, pośladki, a nawet łydki i przedramiona – miejsca, w których najczęściej gromadzi się tłuszcz. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy ograniczyć jego widoczność, jednak walka z cellulitem jest wymagająca i bardzo czasochłonna. By zadbać o swoje ciało i kondycję skóry, zacznij od kilku ważnych zmian w swoim codziennym życiu, które w sposób naturalny zapobiegają powstawaniu celullitu.
Kilka prostych zasad, jak usunąć cellulit
- Kawę i alkohol zastąp herbatami ziołowymi, zawierającymi pokrzywę czy skrzyp polny. Podobnie jak one, także zielona i czerwona herbata przyspieszają metabolizm, a w efekcie spalanie tłuszczów i detoksykację organizmu.
- Nadwaga i nadmiar tkanki tłuszczowej znacznie zwiększają ryzyko występowania cellulitu. Zrezygnuj z fast foodów, słodyczy, cukru i tłuszczów zwierzęcych. Ogranicz także spożycie soli kuchennej, która zatrzymuje wodę w organizmie.
- Zrezygnuj z palenia papierosów. Tytoń osłabia tworzenie kolagenu i wpływa negatywnie na krążenie obwodowe, powodując gorsze dotlenienie tkanek.
- Czytaj etykiety opakowań. Zrezygnuj z produktów zawierających aromaty, sztuczne barwniki, utwardzane tłuszcze czy konserwanty, które dostarczają mnóstwa zbędnych kalorii.
- Zmień swoją dietę. Do jadłospisu wprowadź produkty bogate w witaminy i błonnik – warzywa (brokuły, buraki, szparagi, kalafior), owoce (banany, kiwi, pomarańcze), chude ryby, kasze, ziarna i pestki, kiełki zbóż, orzechy, świeże zioła, białe sery, kurze jaja, pieczywo pełnoziarniste. Nadmiar tkanki tłuszczowej pomoże także zlikwidować guarana.
- Postaw na aktywny tryb życia. Gdy problem cellulitu dotyczy brzucha, ud lub pośladków, możesz wykonywać proste ćwiczenia – brzuszki i przysiady. Spacery, bieganie, pływanie, jazda na rowerze, zumba czy ćwiczenia w domu, nie tylko poprawią Twoją kondycję, ale również wpłyną na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki nim spalisz nadmiar tkanki tłuszczowej i pobudzisz układ krążeniowy, a co za tym idzie, przyspieszysz wydalanie toksyn i pracę układu limfatycznego. Pamiętaj, by zachować ciągłość treningu. Na ćwiczenia powinnaś poświęcić codziennie nie mniej niż 30 minut.
- Ogranicz ekspozycję skóry na słońce i zrezygnuj z solarium. Promieniowanie UV osłabia mechanizmy obronne naszej skóry, doprowadza do jej wiotczenia i przedwczesnego starzenia.
CZYTAJ TAKŻE – CELLULIT WODNY A TŁUSZCZOWY – JAK ROZPOZNAĆ I LECZYĆ?