Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Jak się starzejemy?

user

21 czerwca 2018Vesuna

To, że z wiekiem zmienia się wygląd naszej skóry, twarzy i ciała wie każdy. Co jednak sprawia, że oceniamy człowieka jako młodego lub starego? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy przypatrzeć się procesowi tego, jak się starzejemy. Dzięki poznaniu tych mechanizmów lekarze medycyny estetycznej mogą stosować najbardziej skuteczne zabiegi odmładzające.

Dlaczego się starzejemy

Komórki naszego naskórka odnawiają co 14-18 dni. W najgłębszej jego warstwie zwaną rozrodczą, cały czas dochodzi do podziałów komórkowych, dzięki czemu zregenerowana warstwa wkrótce wypycha się, jako widoczna przez nas skóra. Do starzenia się skóry dochodzi wtedy, kiedy organizm nie nadąża z wytwarzaniem nowych komórek, przez co więcej z nich obumiera niż się odnawia. Proces ten zaczyna się już w wieku 25 lat. To, w jakim tempie się starzejemy jest uwarunkowane genetyką oraz czynnikami zewnętrznymi, do których należą: styl życia, dieta, promieniowania słoneczne. Ciekawym przypadkiem był mężczyzna znany jako człowiek o dwóch twarzach. Przez to, że pracował w warunkach, gdzie jedna strona twarzy była narażona na oddziaływanie promieni słonecznych, posiadał bardzo dużą różnicę pomiędzy starzeniem się prawej a lewej części skóry.

Jakość i kształt, czyli jak się starzejemy

Patrząc na to, jak się starzejemy, wyróżniamy dwa główne komponenty: jakość i kształt. Pierwszy z nich dotyczy tego, jak nasza skóra zmienia się w wyglądzie. Do czynienia mamy tutaj z przebarwieniami starczymi, zmarszczkami, znamionami oraz przesuszeniem. Wynika to z tego, że z wiekiem zanika kwas hialuronowy oraz kolagen. Jednak gdy uporamy się z tym problemem, czyli poprawimy kondycje skóry, twarz nadal może wyglądać staro. Dzieje się tak z tego względu, że na starzenie wpływa też drugi czynnik – kształt oraz proporcje.

Proporcje i odwrócony trójkąt

Na zmieniający się kształt twarzy wpływa zanik tkanki tłuszczowej w okolicach skroni, pod oczami i na policzkach. Skóra staje się coraz cieńsza a na dodatek przy zachodzących zmianach okazuje się, że jest jej już po prostu za dużo. Wtedy oddziałuje grawitacja, która sprawia, że nasze rysy opadają. Zmieniające się proporcje twarzy opisuje przede wszystkim zasada odwróconego trójkąta. W młodości jego podstawa znajduje się u góry, natomiast wraz z wiekiem się ona odwraca.

Skuteczne zabiegi odmładzające

Lekarze medycyny estetycznej chcąc odmłodzić wygląd swoich pacjentów powinni wpływać zarówno na komponent jakości, jak i kształtu. W klinice medycyny estetycznej VESUNA poprawiamy wygląd skóry stosując między innymi rozwiązania takie jak:

  • Botoks – usuwa głębokie zmarszczki,
  • Kwas hialuronowy – niweluje płytsze zmarszczki mimiczne,
  • Laser Discovery Pico – usuwa przebarwienia starcze,
  • Laser Fotona Star Walker – wpływa na przywrócenie dawnego owalu twarzy, powodując naprężenie skóry i odnowę kolagenu.

Chcesz wypróbować nasze rozwiązania, aby odmłodzić swój wygląd? Umów się na konsultacje w klinice Vesuna. Od bycia piękną dzieli Cię tylko jeden telefon.

Umów się na wizytę!

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę