Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Botox ® – najskuteczniejszy sposób na zwalczenie migreny

user

27 sierpnia 2020Lekarz Agnieszka Drożniak-Konstanty

Częste ataki migreny zaburzają Twoje codzienne funkcjonowanie? A może mimo stosowania wielu leków przeciwbólowych nie odczuwasz żadnej poprawy, w związku z czym szukasz alternatywy w zwalczeniu tej dokuczliwej dolegliwości? Jeśli tak, mamy na to rozwiązanie! Dziś lekarz Agnieszka Drożniak – Konstanty opowie, w jaki sposób radzić sobie z migreną, a także przybliży proces leczenia za pomocą Botoxu ®.

Migrena, czyli co?

Ból głowy, czy migrena? Pewnie każdy z nas zadał sobie kiedyś podobne pytanie. Mimo że objawy pozornie wydają się do siebie podobne, w rzeczywistości dotyczą zupełnie innego schorzenia. Migrena to dolegliwość neurologiczna, którą charakteryzują nasilające się mocne bóle głowy, które utrzymują się nawet do 72h. Tej uporczywej dolegliwości towarzyszą również nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło oraz zaburzenia słuchowe, ruchowe, czy czuciowe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Migreny a ból głowy – jak rozpoznać? 

Przyczyny

Mimo iż nie udało się jeszcze do końca ustalić, dlaczego znaczna większość społeczeństwa zmaga się z migreną, wyróżnić można kilka czynników, które wyzwalają bądź nasilają tę nieprzyjemną dolegliwość. Są to m.in.:

  • Przemęczenie
  • Stres
  • Zmiany pogody
  • Niezdrowa dieta
  • Alkohol (zwłaszcza wino)
  • Zmiany hormonalne
  • Zaburzenia snu
  • Intensywne zapachy (np. perfumy)
  • Nadmierny wysiłek

Migrena – jak leczyć?

Najpopularniejszym sposobem radzenia sobie z migreną jest farmakologia, która niestety nie zawsze przynosi spodziewanej ulgi. Co zrobić, aby zminimalizować ilość „ataków” i jednocześnie nie obciążać naszego żołądka? Z pomocą przychodzi BOTOX® – przełom w leczeniu dolegliwości związanych z migreną.

Zabieg z użyciem BOTOXU® – na czym polega?

Powszechnie znany jako sposób na blokowanie pracy mięśni mimicznych, BOTOX® znajduje swoje zastosowanie również w zwalczaniu migreny. Poprzedzony szczegółowym wywiadem zabieg, opiera się na ustaleniu, które mięśnie wywołują skurcze, a następnie na zaaplikowaniu preparatu, który skutecznie blokuje ich zakończenia nerwowe. Specjalista ostrzykuje wiele punktów, gdzie zablokowanie przekaźnictwa nerwowego w konsekwencji spowoduje zmniejszenie napadów migrenowych.  Leczenie za pomocą BOTOXU® to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną osiągnąć efekty w stosunkowo krótkim czasie – trwająca zaledwie kilka minut terapia, przynosi pierwsze rezultaty już po 3-7 dniach. Botox stanowi doskonałą alternatywę dla innych sposobów leczenia.

Zastanawiasz się nad leczeniem migreny za pomocą Botoxu ®? Zatem zadzwoń do krakowskiej Kliniki VESUNA i umów się na pierwszą wizytę!

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę