Jak zmniejszyć łojotok skóry twarzy?
- 25 lutego 2019
- Anna Ciepla Polomska
Na swojej skórze zauważyłaś pierwsze zmiany, które zaczynają Cię niepokoić. Do tego Twoja skóra się łuszczy i strasznie swędzi, a kiedy czeszesz włosy widzisz, że w szczotce zostaje ich więcej niż zazwyczaj. Prawdopodobnie dotknął Cię problem łojotoku. Dziś kosmetolog Anna Ciepła-Połomska opowie jak skutecznie zmniejszyć łojotok skóry oraz z jakich zabiegów oferowanych przez Klinikę VESUNA warto skorzystać by zaradzić temu problemowi.
Sebum czy łój skórny?
Wiele osób uważa, że sebum oraz łój skórny to dwie, zupełnie różne kwestie – przez co pozostają w dużym błędzie, sebum to nic innego jak łój skórny. Głównym zadaniem łoju jest ochrona skóry naszego organizmu, dzięki czemu skóra jest miękka, nieprzesuszona, a nasze włosy nie łamią się. Niestety nadmierna produkcja sebum poprzez gruczoły łojowe na powierzchni prowadzi do tak zwanego łojotoku. Dolegliwość ta, może wystąpić w każdym wieku, nawet w okresie niemowlęctwa (tzw. ciemieniucha).
Co wpływa na ilość łoju?
Ilość powstawania łoju jest uwarunkowana genetycznie, a także jest ona zależna od oddziaływania hormonów płciowych. Chodzi tutaj o dość niekorzystny wpływ androgenów, progesteronu oraz korzystny wpływ estrogenów. Jak już wcześniej wspomniałam łojotok może pojawić się w dowolnym momencie naszego życia, jednakże jego pojawienie najczęściej występuje w okresie pokwitania oraz przekwitania, a także przy zaburzeniach hormonalnych bądź zaburzeniach związanych z przemianą materii, które zachodzą w ludzkim organizmie. Ponadto na nadmierną ilość wydzielania sebum mają wpływ:
- Stres,
- Niedobór witamin: A, E, B2, PP, C,
- Nadmiar androgenów,
CZYTAJ TAKŻE: Trądzik u dorosłych. Przyczyny i leczenie
Pamiętajcie, że łojotok można stwierdzić na podstawie nadmiernego wydzielania sebum w tak zwanych okolicach łojotokowych: owłosienie skóry głowy, czoła, nosa, fałd nosowo-policzkowy, okolic zausznych, międzyłopatkowych oraz mostka. Jak można zauważyć nadprodukcję sebum? Odpowiedź jest prosta – skóra jest bardziej lśniąca oraz tłusta.
Jak zmniejszyć łojotok skóry twarzy?
Jeżeli cierpicie z powodu łojotoku skóry twarzy powinniście zgłosić się do lekarza, który za sprawą obrazu klinicznego oraz dokładnego wywiadu postawi odpowiednią diagnozę. Zazwyczaj aby zmniejszyć wydzielanie sebum, zwłaszcza na skórze twarzy zaleca się modyfikację diety, która będzie bogata w witaminy, białka oraz sole mineralne, a także unikanie sytuacji wywołujących nadmierny stres. Ponadto łojotok można leczyć hormonalnie, za pomocą witamin oraz preparatami przeciwgrzybicznymi. Po zakończonym leczeniu warto stosować odpowiednie preparaty do pielęgnacji skóry z tendencjami do łojotoku.
Na ratunek lifting wolumetryczny VOLUMETIQ LIFT
W Klinice VESUNA jednym z zabiegów, który poprawia kondycję skóry twarzy, a także zmniejsza łojotok jest lifting wolumetryczny VOLUMETIQ LIFT. Za pomocą Mikropeelingu Nanocrystal Pen możliwe jest zmniejszenie wydzielania się łoju, złuszczenie naskórka, poprawienie napięcia skóry, a także usunięcie zanieczyszczeń. Mikropeeling dzięki nanodyskowej technologii oraz dzięki kontrolowanym ruchom głowicy prowadzi do mikrozłuszczania oraz poprawy mikrokrążenia. W efekcie skóra twarzy jest dokładnie oczyszczona. Pamiętajcie, że już po pierwszej sesji zabiegowej zauważycie różnicę, a ilość zabiegów jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Pragniesz zmniejszyć łojotok skóry twarzy? Zatem umów się na pierwszą konsultację w krakowskiej Klinice VESUNA. Nasi pracownicy dostarczą Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat zabiegu VOLUMETIQ LIFT, a także odpowiedzą na Twoje wszelkie pytania.