fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Wypełnianie warg sromowych

Coraz więcej kobiet przyznaje się do odczuwania dyskomfortu dotyczącego niewłaściwej objętości warg sromowych. W związku z tym pragną też zmienić ich kształt, dzięki czemu będą mogły czuć się w pełni kobieco. Radość z życia intymnego może odebrać m.in. suchość pochwy oraz zmniejszone wargi sromowe większe. Wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet, opracowano specjalistyczne wypełniacze, przeznaczone do stosowania w okolicach intymnych.

Wypełnienie warg sromowych jest to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, który przede wszystkim służy modelowaniu okolic intymnych, ale pełni również funkcję ochronną dla narządów położonych głębiej, ponieważ ogranicza ryzyko zakażeń, podrażnień oraz ewentualnych otarć, a także wpływa na większą satysfakcję ze współżycia seksualnego. Kwas hialuronowy stosowany jako wypełniacz jest jedną z możliwych form modelowania warg sromowych. Nawadnia on skórę i śluzówkę oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przyczyniając się do odmłodzenia oraz głębokiego nawilżenia obszarów poddanych terapii. Rewitalizację warg sromowych można także osiągnąć za pomocą osocza bogatopłytkowego, który jest preparatem uzyskanym z odwirowanej krwi wcześniej pobranej od pacjentki. Taki materiał jest bogaty w czynniki wzrostu, czyli białka odpowiedzialne za intensywną regenerację i odnowę skóry, jej nawilżenie i odmłodzenie, dzięki czemu pozwala uzyskać doskonały efekt rewitalizacji warg sromowych.

WSKAZANIA:

  • Wzrost estetyki narządów intymnych (rewitalizacja oraz zwiększenie elastyczności oraz objętości warg sromowych)
  • Asymetria warg sromowych,
  • Powiększenie punktu G,
  • Potrzeba poprawy komfortu współżycia seksualnego,
  • Ochrona warg sromowych mniejszych i ujścia pochwy przed urazami, bakteriami oraz pozostałymi czynnikami zewnętrznymi,
  • Zmiana kształtu i wielkości nieestetycznych lub za małych warg sromowych większych,
  • Lepsze nawilżenie warg sromowych oraz pochwy,
  • Ustąpienie świądu i bólu miejsc intymnych.

 

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz ginekolog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, ustala jego oczekiwania względem terapii zabiegowej, informuje o przeciwwskazaniach oraz kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Procedura wypełniania warg sromowych wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, co zmniejsza dolegliwości bólowe oraz zapewnia komfort pacjenta. Zabieg polega na podaniu w tkankę podskórną warg sromowych preparatu, który przywraca prawidłową objętość i nawilżenie warg sromowych.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę