fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Usuwanie zmian skórnych

Często zostajemy obdarzeni przez naturę niechcianymi zmianami skórnymi w postaci występujących włókniaków, brodawek czy innych narośli na skórze. Nie dodają nam one uroku, a bardziej przyczyniają się do poczucia dyskomfortu i kompleksów. Każda potencjalna zmiana skórna może oznaczać pewną nieprawidłowość, dlatego nie należy ich lekceważyć. Na szczęście istnieją całkiem proste sposoby na pozbycie się tego problemu. Dowiedz się jak wygląda skuteczne usuwanie brodawek czy innych niepożądanych zmian skórnych! 

Znamiona skórne i ich podział

Zmiany skórne towarzyszą nam przez całe życie. Z jednymi się rodzimy, inne rozwijają się z każdym dniem. Na co je dzielimy? Specjaliści wyróżniają dwa rodzaje znamion:

  • melanocytowe– są to wrodzone lub nabyte znamiona skórne z dużą ilością pigmentu melaniny, które przybierają barwę od jasnoniebieskiego po ciemnofioletową. Powodami nabytych zmian melanocytowych są najczęściej zbyt duże narażenie ciała na promieniowanie UV oraz podeszły wiek, w którym mówimy o tzw. znamionach starczych.
  • komórkowe– potocznie zwane pieprzykami. Mają zabarwienie od koloru jasnobrązowego po ciemnobrunatny. Posiadają strukturę płaską lub brodawkową.

Jak usunąć brodawki i inne nieestetyczne zmiany skórne? Odpowiedź jest prosta!

Nowoczesne metody wykorzystywane w Klinice VESUNA pozwalają na wyeliminowanie problemu zmian skórnych podczas bezinwazyjnego, kilkudziesięciominutowego zabiegu. Dzięki specjalistycznym procedurom medycznym z wykorzystaniem lasera Pixel Co2 lub FOTONA SPECTRO SP oraz innowacyjnej plaźmie medycznej PLASMAGE usuwanie zmian skórnych jest niezwykle proste, szybkie i skuteczne! Dodatkowo, w zależności od zmiany oraz kwalifikacji pacjenta, oferujemy również metodę tradycyjnego chirurgicznego usuwania zmian skórnych.

W Klinice VESUNA likwidujemy następujące zmiany skórne:

  • Brodawki łojotokowe
  • Keratozy słoneczne
  • Prosaki
  • Brodawki płaskie
  • Kępki żółte
  • Włókniaki miękkie
  • Polip włóknisto-nabłonkowy
  • Zmiany barwnikowe

Pamiętajcie, że zanim podejmiecie się likwidacji jakiejkolwiek zmiany skórnej należy skonsultować się z dermatologiem, który postawi profesjonalną diagnozę oraz dobierze odpowiednią metodę jej usunięcia. Po usunięciu zmiany skórnej dermatolog może również zlecić wykonanie badania histopatologicznego, które pozwala na odpowiednią diagnostykę zmian skórnych, ale również pomaga ustalić przyszłe prognozy rozwoju znamiona. Proces ten polega na przebadaniu usuniętej tkanki pod mikroskopem.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę