Usuwanie zmian skórnych

Często zostajemy obdarzeni przez naturę niechcianymi zmianami skórnymi w postaci  występujących włókniaków, brodawek czy innych narośli na skórze. Nie dodają nam one uroku, a bardziej przyczyniają się do poczucia dyskomfortu i kompleksów. Każda potencjalna zmiana skórna może oznaczać pewną nieprawidłowość, dlatego nie należy ich lekceważyć. Na szczęście istnieją całkiem proste sposoby na pozbycie się tego problemu. Dowiedz się jak szybko i skutecznie usunąć niepożądane zmiany skórne!

Znamiona skórne i ich podział

Zmiany skórne towarzyszą nam przez całe życie. Z jednymi się rodzimy, inne rozwijają się z każdym dniem. Na co je dzielimy? Specjaliści wyróżniają dwa rodzaje znamion:

  • melanocytowe– są to wrodzone lub nabyte znamiona skórne z dużą ilością pigmentu melaniny, które przybierają barwę od jasnoniebieskiego po ciemnofioletową. Powodami nabytych zmian melanocytowych są najczęściej zbyt duże narażenie ciała na promieniowanie UV oraz podeszły wiek, w którym mówimy o tzw. znamionach starczych.
  • komórkowe– potocznie zwane pieprzykami. Mają zabarwienie od koloru jasnobrązowego po ciemnobrunatny. Posiadają strukturę płaską lub brodawkową.

Jak usunąć nieestetyczne zmiany skórne? Odpowiedź jest prosta!

Nowoczesne metody wykorzystywane w Klinice VESUNA pozwalają na wyeliminowanie problemu zmian skórnych podczas bezinwazyjnego, kilkudziesięciominutowego zabiegu. Dzięki technologii laserowej FOTONA SPECTRO SP oraz innowacyjnej plaźmie medycznej PLASMAGE usuwanie zmian skórnych jest niezwykle proste, szybkie i skuteczne!

W Klinice VESUNA likwidujemy następujące zmiany skórne:

  • Brodawki łojotokowe
  • Keratozy słoneczne
  • Prosaki
  • Brodawki płaskie
  • Kępki żółte
  • Włókniaki miękkie
  • Polip włóknisto-nabłonkowy

Zabieg laserowego usuwania zmian skórnych polega na odcięciu zmiany za pomocą wiązki laserowej. Po usunięciu zmiany pozostaje mała ranka, która bardzo szybko się goi. Efekt jest trwały i raz usunięta zmiana skórna nie odrasta już w tym samym miejscu.

PLASMAGE to urządzenie wykorzystujące zjawisko plazmy. Stanowi ono najnowocześniejsze osiągnięcie w dermatologii estetycznej. W naszej Klinice wykorzystujemy je m.in. do usuwania zmian skórnych np. włókniaków. Wyjątkową zaletą zabiegu jest jego bardzo duże bezpieczeństwo. Pozwala na nieinwazyjne usuwanie niedoskonałości i zmian skórnych bez niepotrzebnych uszkodzeń w skórze właściwej, a także otaczających tkanek.

Pamiętajcie, że zanim podejmiecie się likwidacji jakiejkolwiek zmiany skórnej należy skonsultować się z dermatologiem, który postawi profesjonalną diagnozę oraz dobierze odpowiednią metodę jej usunięcia. Po usunięciu zmiany skórnej dermatolog może również zlecić wykonanie badania histopatologicznego, które pozwala na odpowiednią diagnostykę zmian skórnych, ale również pomaga ustalić przyszłe prognozy rozwoju znamiona. Proces ten polega na przebadaniu usuniętej tkanki pod mikroskopem.

doctor

Umów wizytę