fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Usuwanie cellulitu

Cellulit, znany wszystkim pod nazwą pomarańczowej skórki, to powszechny problem współczesnych kobiet. Występuje przede wszystkim u osób po 30 roku życia, jednak wiek ten nieubłagalnie się obniża – widoczny jest nawet u młodzieży w okresie dojrzewania. Nieważne, czy prowadzisz aktywny tryb życia, uprawiasz sport, stosujesz zdrową dietę lub pijesz dużo wody – to może być również Twój problem. Chociaż cellulit nie jest chorobą i występuje u większości kobiet, nie należy go ignorować. Zaniedbany rozwija się i przechodzi w coraz bardziej zaawansowane etapy.
Dlaczego na naszym ciele pojawia się cellulit? Jak się go skutecznie pozbyć?

Przyczyny powstawania cellulitu

  • nadmierna waga oraz niezdrowa dieta, składająca się z fast foodów, słodyczy, tłuszczów zwierzęcych czy nadmiernego spożywania soli kuchennej
  • siedzący tryb życia lub zbyt mała ilość ruchu
  • zaburzenia hormonalne
  • niedostatek wody
  • niezdrowe używki (palenie papierosów oraz nadmierne ilości alkoholu)
  • nadmiar stresu
  • uwarunkowania genetyczne

Jak powstaje cellulit?

Cellulit to nic innego jak niewłaściwie rozmieszczona tkanka tłuszczowa, uwidaczniająca się pod skórą w postaci nieestetycznych zgrubień. Przyczyną powstawania cellulitu są przede wszystkim zaburzenia w mikrokrążeniu. Krew płynie nieefektywnie, tworzą się zastoje i obrzęki. W efekcie zmienia się metabolizm w tkankach, toksyny nie są odprowadzane skutecznie, gromadzą się w tkance tłuszczowej, co przyczynia się do powstawania pomarańczowej skórki.  Za jej powstawanie odpowiadają również estrogeny, czyli żeńskie hormony płciowe, dlatego wiele z nas obserwuje początki cellulitu właśnie w okresie dojrzewania lub podczas menopauzy.
Cellulit występuje najczęściej na pośladkach, udach, brzuchu, a nawet ramionach czy kolanach. Jego wygląd zależy od etapu rozwoju.

  • Pierwszy etap powstawania cellulitu – cellulit nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Dopiero po złapaniu skóry za problematyczną partie ciała z lokalną tkanką tłuszczową, widać nierówności. Procesy patologiczne wówczas rozpoczynają się. W wielu przypadkach wystarczy tutaj stosowanie odpowiednich kremów, regularne peelingowanie skóry, co pobudza mikrokrążenie, zdrowa dieta i nieco aktywności fizycznej.
  • Drugi etap – zmiany są widoczne gołym okiem, mają postać pofałdowanej powierzchni, tzw. skórki pomarańczowej. Drugi etap to ostateczny moment na podjęcie samodzielnej walki z cellulitem!
  • Zaawansowany cellulit – na skórze widoczne są uwypuklone, guzowate zmiany i wyczuwalne są stwardnienia. Po ucisku skóry pojawia się ból. Niestety, dopiero w tym stadium większość osób decyduje się na walkę z cellulitem. Usunięcie zaawansowanego cellulitu jest bardzo trudne – zazwyczaj niemożliwe do osiągnięcia wyłącznie domowymi metodami. Właśnie wtedy z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej!

Czym różni się cellulit wodny od tłuszczowego?

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu najlepiej rozpoznać jego odmianę. Cellulit wodny to rezultat nadmiernego gromadzenia się wody w naszym organizmie i najczęściej jest efektem problemów z gospodarką hormonalną, natomiast cellulit tłuszczowy spowodowany jest gromadzeniem się nadmiernej tkanki tłuszczowej w problematycznych partiach ciała tj. uda czy brzuch. Aby odróżnić cellulit wodny od tłuszczowego należy ścisnąć fałd skóry. Jeżeli poczujecie ból, zauważycie grudki oraz dodatkowo złapiecie za fałd tłuszczowy wówczas prawdopodobnie cierpicie na cellulit lipidowy. Cellulit wodny z kolei charakteryzuje się opuchniętą oraz pofałdowaną skórą, przy czym sylwetka jest szczupła.

Jak skutecznie i szybko pozbyć się cellulitu? Poznaj nasze sposoby!

Cellulit to niewątpliwie jeden z najczęstszych problemów skórnych leczonych w dziedzinie medycyny estetycznej. Metody jego redukcji opierają się przede wszystkim na zabiegach wykorzystujących ultradźwięki, fale radiowe, podczerwień oraz masaż próżniowy. Aby spotęgować efekty zabiegu i raz na zawsze pozbyć się cellulitu potrzebna jest także zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Poznaj nasze innowacyjne technologie do walki z cellulitem!

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę