Cellulit, znany wszystkim pod nazwą pomarańczowej skórki, to powszechny problem współczesnych kobiet. Występuje przede wszystkim u osób po 30 roku życia, jednak wiek ten nieubłagalnie się obniża – widoczny jest nawet u młodzieży w okresie dojrzewania. Nieważne, czy prowadzisz aktywny tryb życia, uprawiasz sport, stosujesz zdrową dietę lub pijesz dużo wody – to może być również Twój problem. Chociaż cellulit nie jest chorobą i występuje u większości kobiet, nie należy go ignorować. Zaniedbany rozwija się i przechodzi w coraz bardziej zaawansowane etapy.
Dlaczego na naszym ciele pojawia się cellulit? Jak się go skutecznie pozbyć?
Cellulit to nic innego jak niewłaściwie rozmieszczona tkanka tłuszczowa, uwidaczniająca się pod skórą w postaci nieestetycznych zgrubień. Przyczyną powstawania cellulitu są przede wszystkim zaburzenia w mikrokrążeniu. Krew płynie nieefektywnie, tworzą się zastoje i obrzęki. W efekcie zmienia się metabolizm w tkankach, toksyny nie są odprowadzane skutecznie, gromadzą się w tkance tłuszczowej, co przyczynia się do powstawania pomarańczowej skórki. Za jej powstawanie odpowiadają również estrogeny, czyli żeńskie hormony płciowe, dlatego wiele z nas obserwuje początki cellulitu właśnie w okresie dojrzewania lub podczas menopauzy.
Cellulit występuje najczęściej na pośladkach, udach, brzuchu, a nawet ramionach czy kolanach. Jego wygląd zależy od etapu rozwoju.
Aby skutecznie pozbyć się cellulitu najlepiej rozpoznać jego odmianę. Cellulit wodny to rezultat nadmiernego gromadzenia się wody w naszym organizmie i najczęściej jest efektem problemów z gospodarką hormonalną, natomiast cellulit tłuszczowy spowodowany jest gromadzeniem się nadmiernej tkanki tłuszczowej w problematycznych partiach ciała tj. uda czy brzuch. Aby odróżnić cellulit wodny od tłuszczowego należy ścisnąć fałd skóry. Jeżeli poczujecie ból, zauważycie grudki oraz dodatkowo złapiecie za fałd tłuszczowy wówczas prawdopodobnie cierpicie na cellulit lipidowy. Cellulit wodny z kolei charakteryzuje się opuchniętą oraz pofałdowaną skórą, przy czym sylwetka jest szczupła.
Cellulit to niewątpliwie jeden z najczęstszych problemów skórnych leczonych w dziedzinie medycyny estetycznej. Metody jego redukcji opierają się przede wszystkim na zabiegach wykorzystujących ultradźwięki, fale radiowe, podczerwień oraz masaż próżniowy. Aby spotęgować efekty zabiegu i raz na zawsze pozbyć się cellulitu potrzebna jest także zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Poznaj nasze innowacyjne technologie do walki z cellulitem!